Babilon MMAPolskie MMA

Paweł Pawlak rozbił Adama Niedźwiedzia na Babilon MMA 2 – video

Paweł Pawlak odniósł drugie z rzędu zwycięstwo, pewnie pokonując Adama Niedźwiedzia podczas gali Babilon MMA 2 w Legionowie.

Paweł Pawlak (13-3) znokautował uderzeniami z góry Adama Niedźwiedzia (5-3) podczas gali Babilon MMA 2 w Legionowie.

Obaj zawodnicy rozpoczęli walkę od serii kopnięć. Pawlak był agresywniejszy, zmuszając Niedźwiedzia do krążenia przy siatce. Tam próbował ustawiać sobie rywala kopnięciami, także na kolano, podczas gdy Niedźwiedź opędzał się od niego rónież głównie technikami nożnymi. Były zawodnik UFC trafił dwoma dobrymi kopnięciami na korpus, ale na dwie minuty przed końcem rundy Niedźwiedź poszukał efektownego obalenia – i znalazł je, ale Pawlak ekspresowo wrócił na nogi. Adam wbił go co prawda w siatkę, ale Paweł odwrócił pozycją, hacząc rywala. Z góry znalazł się od razu w dosiadzie, atakując ciężkimi uderzeniami. Sporo z nich doszło głowy Niedźwiedzia, głównie łokci, ale Niedziu przetrwał do końca pierwszej odsłony.

Po kolejnej wymianie kopnięć na początku rundy drugiej Niedźwiedź poszukał obalenia, ale Pawlak dobrze je wybronił. Adam wbił jednak rywala w siatkę, walcząc o sprowadzenie, ale podobnie jak w pierwszej odsłonie, tak i teraz został odwrócony i wyhaczony. Łodzianin znalazł się w dosiadzie, rozpuszczając łokcie. Z czasem Niedźwiedź odzyskał jednak półgardę, utrudniając Pawlakowi wyprowadzanie ofensywy. Spróbował nawet omoplaty i trójkąta, ale Plastinho wybronił się i pozostał na górze, kontynuując ostrzał. W końcu sędzia Piotr Michalak zdecydował się przerwać pojedynek, oceniając, że Niedźwiedź nie broni się, jak należy.

W ten sposób Pawlak odnosi drugie z rzędu zwycięstwo, jednocześnie przerywając serię dwóch wiktorii Niedźwiedzia.