UFC

Paulo Costa, Tony Ferguson, Derrick Lewis i inni wracają do gry – nowe walki ogłoszone na UFC 291

We wtorkowy wieczór Dana White ujawnił niemal całą rozpiskę gali UFC 291, która odbędzie się 29 lipca w Salt Lake City.
Wydarzenie uświetni rewanżowy bój w wadze lekkiej pomiędzy Dustinem Poirierem i Justinem Gaethje, a w co-main evencie były mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz przywita w 205 funtach byłego czempiona kategorii średniej Alexa Pereirę.

Zapowiedź walki Diamenta z Highlightem przedstawiliśmy tutaj, a starcia Cieszyńskiego Księcia z Poatanemtutaj. Jakie inne pojedynki trafiły do rozpiski UFC 291

Były pretendent do złota 185 funtów Paulo Costa (14-2) stanie nieoczekiwanie w szranki z mającym na koncie jedno li tylko zwycięstwo w oktagonie UFC Ikramem Aliskerovem (14-1).
Pojedynek ten zapowiada się na konfrontację stójkowicza z grapplerem. W obszarze stójkowym karty powinien rozdawać Brazylijczyk, a w parterze – Dagestańczyk. Pytanie, czy Aliskerov jest już gotowy na rywala pokroju Costy? Silnego, dysponującego solidną defensywą zapaśniczą i doświadczonego?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Paulo Costa – 1.50
Ikram Aliskerov – 2.50

Wstępny typ

Paulo Costa


Fatalną serię pięciu porażek spróbuje w Salt Lake City przerwać Tony Ferguson (25-8). El Cucuy skrzyżuje rękawice z również nieradzącym sobie ostatnimi czasy najlepiej – przegrał dwie walki – Bobbym Greenem (29-14-1).

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Mając na uwadze formę, jaką Tony Ferguson zaprezentował w starciu z Natem Diazem, a także jego ostatnie wybryki, trudno nie faworyzować tutaj Bobby’ego Greena, który pod kątem szybkościowym powinien zdecydowanie rozdawać karty. Pytanie, czy swoje deficyty fizyczne El Cucuy będzie w stanie zniwelować aktywnością?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Tony Ferguson – 3.00
Bobby Green – 1.30

Wstępny typ

Bobby Green


Niewidziany w akcji od prawie dwóch lat i powracający po dwóch przegranych Michael Chiesa (16-6) podejmie toczącego czwarty bój w wadze półśredniej – wygrał trzy z nich – Kevina Hollanda (24-9).Również ten pojedynek zapowiada się na konfrontację stójkowo-parterową. Jeśli Holland podrasował swoje zapasy, utrzyma walkę w stójce, gdzie powinien zdecydowanie rozdawać karty. Jeśli da się przewrócić, jego szanse na zwycięstwo mocno spadną.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Michael Chiesa – 2.80
Kevin Holland – 1.40

Wstępny typ

Kevin Holland


W wadze ciężkiej kiepsko ostatnio radzący sobie Derrick Lewis (26-11) – pokonany w trzech ostatnich starciach – zmierzy się z Marcosem Rogerio de Limą (21-8-1).

Sprawa nie wydaje się tutaj szczególnie skomplikowana. W stójce będzie 50/50, ale jeśli de Lima udanie zaprzęgnie do działania zapasy, mocno zwiększy swoje szanse na opuszczenie oktagonu w glorii zwycięzcy.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Derrick Lewis – 2.50
Marcos Rogerio de Lima – 1.50

Wstępny typ

Marcos Rogerio de Lima


Wreszcie w wadze półśredniej naprzeciwko siebie staną dwaj uderzacze – 40-letni już były podwójny pretendent Stephen Thompson (17-6-1) stanie naprzeciwko rozpędzonego serią pięciu zwycięstw Michela Pereiry (28-11).
Brazylijczyk jest w swoich poczynaniach nieprzewidywalny, dysponuje ciężkimi uderzeniami i może spróbować przenieść walkę do parteru, ale jeśli Wonderboy zdoła utrzymać ją na nogach, wydaje się, że przewaga będzie po jego stronie – posiada przebogaty arsenał uderzeń, walczy z obu ustawień i pomimo zaawansowanego wieku nadal jest niebywale dynamiczny.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Stephen Thompson – 1.50
Michel Pereira – 2.50

Wstępny typ

Stephen Thompson


Rozpiska UFC 291

Walka wieczoru

155 lb: Dustin Poirier (29-7) vs. Justin Gaethje (24-4)

Co-main event

205 lb: Jan Błachowicz (29-9-1) vs. Alex Pereira (7-2)

Karta główna

185 lb: Paulo Costa (14-2) vs. Ikram Aliskerov (14-1)
155 lb: Tony Ferguson (25-8) vs. Bobby Green (29-14-1)
170 lb: Michael Chiesa (16-6) vs. Kevin Holland (24-9)

Karta wstępna

170 lb: Stephen Thompson (17-6-1) vs. Michel Pereira (28-11)
265 lb: Derrick Lewis (26-11) vs. Marcos Rogerio de Lima (21-8-1)

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button