Polskie MMAUFC

„Patrząc na te aspekty, wydaje mi się, że to będzie dla mnie prosta walka” – Mateusz Gamrot z dużą przewagą techniczną nad Diego Ferreirą?

Mateusz Gamrot opowiedział o swoich przygotowaniach do walki z Diego Ferreirą, nie wykluczając, że pojedynek ten szybko wygra.
Już tylko nieco ponad tydzień pozostał do powrotu do oktagonu UFC Mateusza Gamrota – najlepszego polskiego lekkiego, który pod sztandarem amerykańskiego giganta nigdy nie ukrywał mistrzowskich aspiracji.
Gamer powróci do akcji 18 grudnia, w ramach gali UFC Fight Night w Las Vegas stając w szranki ze sklasyfikowanym na 12. miejscu w rankingu wagi lekkiej Diego Ferreirą. Zwycięstwem najprawdopodobniej zapewni sobie miejsce w czołowej piętnastce dywizji.

Od ponad miesiąca kudowianin przebywa na Florydzie, gdzie w American Top Team kontynuuje przygotowania do walki, które rozpoczął w Czerwonym Smoku. O tym, jak wygląda jego nastrój na nieco tydzień przed walką porozmawiał z Gamerem Paweł Wyrobek z PolsatSport.pl.

– Wszystko idzie zgodnie z planem, wszystko jest dobrze – powiedział Mateusz. – Wczoraj miałem takie najmocniejsze sparingi, jeszcze w dużych rękawicach. Okres sparingowy został praktycznie zakończony. Jeszcze jutro są takie lajtowe sparingi, drille, żeby sobie złapać czutkę, oko, ale cała praktycznie najcięższa praca została już wykonana.– Dzisiaj powoli zacząłem już robić wagę, czyli schodzić do mojego limitu kategorii wagowej, więc naprawdę wszystko super. Przyjazd Borysa Mańkowskiego i Krzysia Klaczka dodał mi dodatkowej motywacji i uskrzydlił troszkę. Nie ma co ukrywać, to są moje mordki i dobrze jest ich zobaczyć. Za każdym razem gdy jesteśmy razem, czuć tą moc.

– Każdy jest tutaj zachwycony ich dyspozycją. Zarówno Borys, jak i Krzysio nie odpuszczają w żadnej sekundzie walki – czy na technice, czy w stójce, czy parterze.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Polski zawodnik zdradził, że do limitu kategorii lekkiej pozostało mu jeszcze do zbicia osiem kilogramów, co – jak dało się wyczuć – jest dla niego standardem na tym etapie.

Rozpędzony dwoma efektownymi zwycięstwami – ubił Scotta Holtzmana i poddał Jeremy’ego Stephensa – Mateusz Gamrot jest sporym bukmacherskim faworytem zawodów. Kurs na jego zwycięstwo wynosi aktualnie 1.50. Polak zapewnił, że nie lekceważy jednak Brazylijczyka, choć… Widzi drogę do szybkiego skończenia!
– Sam od siebie i od Diego Ferreiry oczekuję naprawdę ciężkiej i twardej walki – powiedział Mateusz. – Aczkolwiek patrząc na aspekty techniczne, to wydaje mi się, że to będzie prosta walka dla mnie i może bardzo szybko się skończyć.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button