KSWPolskie MMA

Patryk Surdyn sponiewierał zapaśniczo Davida Martinika!

Patryk Surdyn nie dał najmniejszych szans Davidowi Martinikowi, dominując Czecha zapaśniczo podczas gali KSW 66.

W pojedynku otwierającym galę KSW 66 w Szczecinie Patryk Surdyn (6-2) zdominował zapaśniczo i parterowo Davida Martinika (5-4).

Zawodnicy rozpoczęli od szermierki na pięści i kopnięcia. Surdyn zmieniał ochoczo pozycje, szukał lowkingów i przedarcia się do półdystansu, podczas gdy Czech skupił się przede wszystkim na kopnięciach na głowę i korpus. Jedno z nich Polak przechwycił, obalając rywala na środku klatki.

Martinik cofnął się na ogrodzenie, aby próbować wrócić na górę, ale Surdyn dobrze go kontrolował, tu i ówdzie rzucając jakieś uderzenie. Był bliski zajścia rywalowi za plecy. Wpiął jeden hak, zaatakował uderzeniami, poszukał przełożenia ręki pod brodą Martinika. W końcówce, gdy w końcu zaszedł Czechowi za plecy, Polak przypadkowo trafił kopnięciem w krocze i walkę na moment przerwano. Po wznowieniu Martinik ruszył bardzo agresywnie, ale nie był w stanie dosięgnąć Surdyna.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Surdyn

Mobilny Surdyn szybko na początku drugiej runy utorował sobie drogę do klinczu, stamtąd haczeniem układając Martinika na plecach. Z góry polski zawodnik dobrze kontrolował Czecha, od czasu do czasu zrzucając krótkie uderzenia na głowę czy korpus rywala.

W końcówce rundy Patryk ponownie przedarł się za plecy rywala, obijając go uderzeniami. Martinik był kompletnie bezradny, nie mając pomysłu na to, jak uciec z niedogodnej pozycji. Pozostał w niej do końca rundy.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Surdyn

Już w pierwszej akcji trzeciej rundy Surdyn obalił Martinika. Próbującemu natychmiast wrócić na nogi Czechowi zaszedł błyskawicznie za plecy. David inkasował sporo uderzeń, nie będąc w stanie się wyswobodzić – łomżanin świetnie go kontrolował.

W końcówce harującemu wściekle nad ucieczką z dołu Czechowi Polak przeszedł do dosiadu, spuścił kilka łokci. Martinik oddał ponownie plecy. Do końca zawodów Surdyn utrzymał się za plecami rywala.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Punktacja Lowking.pl R3:
10-8 Surdyn

Werdykt był formalnością. Wszyscy sędziowie wskazali na Patryka Surdyna (2 x 30-26, 30-25), który odniósł pierwsze zwycięstwo pod sztandarem KSW, gdzie jego bilans obecnie wynosi 1-2.

Punktacja końcowa Lowking.pl:
30-26 Surdyn

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button