Pat Barry krytykuje Joannę Jędrzejczyk: „Jest jak Fedor”

Chłopak i trener zasiadającej na tronie 115 funtów UFC Rose Namajunas, Pat Barry zabrał głos na temat niedawnych wypowiedzi Joanny Jędrzejczyk.

Rozdająca karty w kategorii słomkowej Rose Namajunas nadal nie odniosła się do ostatnich wypowiedzi swojej dwukrotnej ofiary Joanny Jędrzejczyk, w których Polka – powróciwszy na zwycięskie tory w starciu z Tecią Torres – zapowiedziała, że nigdy nie uzna jej za mistrzynię. Głos w temacie zabrał jednak chłopak mistrzyni, Pat Barry.

Myślę, że Joanna sama wpierdala się w bagno, nie akceptując porażek.

– powiedział Amerykanin podczas spotkania z dziennikarzami przy okazji gali UFC 227, gdzie stanie w narożniku JJ Aldrich (za MMAFighting.com).

Dlatego przegrała z Valentiną (Shevchenko) trzy razy. Przegrała pierwszy raz – oszukali ją. Przegrała drugi raz – oszukali ją. Przegrała i trzeci raz. Nokaut z rąk Rose? Nie jej wina. Przegrała decyzją? Nie jej wina. A teraz chce znowu walczyć z Rose. Nie da rady. Nadal Rose to wygra.
Amerykanin nie ma wątpliwości, że polska zawodniczka już dawno temu przestała się rozwijać, nie wykorzystując nadarzających się okazji, aby zmienić coś w swojej grze.

Porażki mogą być szansą na rozwój.

– kontynuował Barry.

Jeśli nie wyciągasz z tego wniosków i nie idziesz do przodu, jak chcesz się rozwinąć? Gdy cokolwiek w życiu nie idzie po jej myśli, nigdy nie jest to jej wina. Wszystkich innych – ale nie jej.

Pomimo tego że Joanna jest naprawdę dobra – jest zajebistą sportsmenką, dominującą zawodniczką i jedną z najlepszych dziewczyn w historii – to jak dobra byłaby, gdyby zaakceptowała swoje błędy? O ile lepsza byłaby, gdyby zaakceptowała je i dokonała zmian? Dominowała jednak przez długi czas, więc wątpię, aby dokonała jakichkolwiek zmian.

Gdy Joanna wyszła do walki z Carlą (Esparzą) i ją zlała, to była ta sama Joanna, która walczyła z Rose. Nie rozwinęła się. To ta sama zawodniczka. Nie poprawiła się. Jedyne, co uległo zmianie, to jej fizyczność.

Jest jak Fedor. Fedor wychodził i mordował wszystkich przez lata, ale z czasem wszyscy go dogonili i rozszyfrowali – bo Fedor się nie rozwijał. Był dokładnie taki sam cały czas i w końcu ludzie go rozgryźli. Joanna nie poprawiła się – poza tym, że wygląda lepiej. To wszystko.

Barry nie ma wątpliwości, że Jędrzejczyk zakłamuje rzeczywistość, twierdząc, że Namajunas nie jest lepszą zawodniczką.

Wiemy, że Rose jest lepsza.

– powiedział.

Pokonała ją dwa razy. Nie ma w ogóle dyskusji. Nie ma dyskusji. Gdyby Joanna była lepszą zawodniczką, byłaby teraz mistrzynią. Nie jest. Jest nią Rose. Znokautowała ją, a potem zlała w pięć rund.

Póki co nie wiadomo, kiedy mistrzyni wróci do akcji. Boryka się bowiem z urazem szyi i nie sposób wykluczyć, że w tym roku do oktagonu już nie zawita.

W ocenie wielu pojedynek Jessiki Andrade z Karoliną Kowalkiewicz wyłoni następną pretendentkę do walki o złoto.

Rose chce walczyć z najlepszą rywalką.

– powiedział Barry.

Jeśli Joanna będzie następna, Rose chce walczyć z najlepszą rywalką. Kimkolwiek ona będzie.

Czy podoba jej się pomysł na kolejną walkę z Joanną? Jasne, jeśli do tego dojdzie. Nic nowego.

*****

Powrót Jose Aldo – bez różańca i rolexa

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply