UFC

„Oznaczcie Danę, chcę, żeby to zobaczył!” – Dana White dotrzymał słowa, czołowy piórkowy UFC zachwycony

Bryce Mitchell i Dana White dotrzymali słowa danego kilka miesięcy temu.
Gdy w marcu zdominował Edsona Barbozę, mogący pochwalić się nieskazitelnym bilansem Bryce Mitchell zapowiedział, że połowę swojej gaży za walkę przekaże na leczenie chorych dzieci.

– Jestem wojownikiem Boga, nie lękam się żadnego człowieka – powiedział wtedy Bryce. – Żyję tym i oddycham. To nie jest dla mnie tylko sport. Jestem do tego stworzony.
– Kocham was wszystkich w Arkansas na śmierć i życie. Wspieracie mnie od dziesięciu lat, a ja nic dla was nie zrobiłem. Zamierzam wam jednak pokazać, że nie tylko w ranieniu ludzi jestem dobry. Potrafię też pomagać ludziom.

– Połowa mojej gaży – 45 tys. dolarów – idzie do chorych dzieci z Arkansas, które nie mają nadziei. My będziemy ich nadzieją! W imię Boga dzieci te będą uleczone!

Usłyszawszy wówczas o planach Bryce’a Mitchella, sternik UFC Dana White zapowiedział, że również dorzuci $45 tys. na cel charytatywny, który wskaże zawodnik.

Jak się właśnie okazało, amerykański promotor słowa dotrzymał. Poinformował o tym na Twitterze zachwycony Thug Nasty, który $90 tys. przekazał na klinikę ARcare.– Po ostatniej walce powiedziałem, że przekażę $45 tys. na cele charytatywne – napisał. – Dana White także przekazał tyle samo. Wybrałem centrum ARCare, więc nasze $90 tys. trafi do takich dzieci, jakie widzicie tutaj na zdjęciu.

– Miałem dzisiaj okazję przejść się po placówce i cały czas musiałem walczyć, aby nie uronić łez, będąc wdzięcznym Bogu za to, że mogę pomóc tym dzieciom w jakiś sposób. To najwspanialsza rzecz, jaką zrobiłem w życiu. Wspaniale jest być częścią tej społeczności.

– Zróbcie dla mnie przysługę i oznaczcie Danę w komentarzach! Proszę! Jest zajęty, ale chcę, żeby zobaczył uśmiechy na twarzach tych dzieci.

– Zaszczytem jest dla mnie praca dla UFC, które daje mi swobodę robienia takich rzeczy i pomaga, gdy staram się wspierać innych. (…)

– Dodam, że nie piszę tego, aby pokazać się z dobrej strony. Jestem grzesznikiem, który nie jest godzien łaski Boga – ale te dzieciaki jak najbardziej są. Piszę to tylko, aby pokazać wam, że zrobiłem to, co zapowiadałem!

– W imię Boga, te dzieci będą wyleczone!!!
Bryce Mitchell może pochwalić się w UFC bilansem 6-0. Jest sklasyfikowany na 9. miejscu w rankingu kategorii piórkowej.

Póki co nie wiadomo, kiedy powróci od oktagonu. W ostatnich dniach wdał się w medialną szermierkę z innym niepokonanym zawodnikiem, Movsarem Evloevem. Czy od słów obaj przejdą do czynów? Nie wiadomo.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button