KSWPolskie MMA

Oświadczenie KSW w sprawie utworu Aziza Karaoglu: „Wyciągniemy wnioski”

Po kilku dniach ciszy organizacja KSW zabrała głos w sprawie propagandowego utworu będącego nieformalnym hymnem Al-Kaidy, przy którym do walki na KSW 35 wyszedł Aziz Karaoglu.

Organizacja KSW na swojej oficjalnej stronie internetowej wydała oświadczenie na temat utworu – nieformalnego hymnu Al-Kaidy – który zagrano na wyjście do klatki Aziza Karaoglu na gali KSW 35, na której przegrał przez kontrowersyjną decyzję sędziowską z Mamedem Khalidovem.

Oświadczenie w sprawie utworu poprzedzającego wyjście do walki Aziza Karaoglu na 35. gali KSW w dniu 27 maja 2016 roku

Od 12 lat, odkąd zajmujemy się organizacją wydarzeń sportowych poświęconych sztukom walki, wierzymy, że powinny być one oparte na uniwersalnych, pozytywnych i wspólnych dla zawodników, kibiców i osób zaangażowanych w ich promocję wartościach, u podstaw których leży szacunek, wyłącznie sportowa rywalizacja i fair play. Jako organizacja mająca na celu ciągłe podnoszenie standardów związanych z mieszanymi sztukami walki, kategorycznie odcinamy się od wszelkich negatywnych i dyskryminujących przekazów, które przypisywane są kontrowersyjnej pieśni wyemitowanej na wejście zawodnika Aziza Karaoglu. Kilkunastoletnie doświadczenie nie ustrzegło nas przed zdarzeniem w skutek którego doszło do emisji kontrowersyjnej pieśni podczas piątkowej gali KSW. To dla nas trudna lekcja z której jako KSW wyciągniemy wnioski chcąc zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Jako organizacja o międzynarodowej reputacji podejmiemy natychmiastowe kroki mające na celu wzmocnienie kontroli związanej z monitoringiem treści pod kątem wszelkich przejawów dyskryminacji czy agresji. Będąc częścią świata sportu otwarcie potępiamy wszelkie przejawy mowy nienawiści i postaw dyskryminujących.

Federacja KSW

Wcześniej wyjaśnienia złożył Karaoglu, który winą za zły dobór utworu obarczył KSW, pomimo tego, że nie pierwszy raz zagrano mu ten sam kontrowersyjny utwór na wyjście do walki w polskiej organizacji.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button