Rosyjskie MMA

Ostatni kickbokserski pogromca Alexa Pereiry debiutuje w MMA – wiemy, gdzie, kiedy i z kim zmierzy się Artem Vakhitov

Były mistrz wagi półciężkiej GLORY i ostatni zawodnik, który pokonał w kickboxingu Alexa Pereirę, Artem Vakhitov w czerwcu zadebiutuje w formule MMA.

Ostatni kickbokserski pogromca Alexa Pereiry – byłego mistrza wag średniej i półciężkiej GLORY oraz mistrza 185 funtów UFCArtem Vakhitov przechodzi do MMA.

32-letni obecnie Rosjanin mierzył się z Poatanem dwukrotnie – w styczniu 2021 roku przegrał niejednogłośną decyzją, a we wrześniu tego samego roku w ostatniej walce Brazylijczyka w GLORY pokonał go większościową decyzją, odzyskując tytuł mistrzowski kategorii półciężkiej. Łącznie w latach 2016-2019 obronił złoto wagi półciężkiej pięć razy.

Kontrakt Vakhitova z GLORY wygasł w połowie zeszłego roku. Jego kickbokserski bilans wynosi 23-6 z ośmioma zwycięstwami przez nokauty.

Spekulowano, że w formule MMA zadebiutuje pod sztandarem UFC lub PFL, ale ostatecznie małe rękawice w warunkach bojowych po raz pierwszy założy przy okazji gali Open FC 31, która odbędzie się 11 czerwca w Szeriegieszu w Rosji.

Przeciwnikiem Artema Vakhitova będzie niejaki Ashraf Bashandy, dla którego także będzie to zawodowy debiut. Egipcjanin stoczył natomiast pięć walk amatorskich i legitymuje się bilansem 4-1 – trzy z tych zwycięstw odniósł przez poddania. Rosyjsko-egipska konfrontacja uświetni galę Open FC 31.

Najlepsze akcje z obu walk Vakhitova z Pereirą znaleźć można poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button