Oskar Piechota w walce ostatniej szansy podczas czerwcowej gali UFC w Saskatoon

Powracający po trzech z rzędu porażkach Oskar Piechota stanie w szranki ze znajdującym się w podobnej sytuacji Markiem-Andre Barriaultem

Oskar Piechota (11-3-1) otrzymał jeszcze jedną szansę od UFC. Polski średni powróci do oktagonu podczas gali UFC on ESPN+, która odbędzie się 20 czerwca w Saskatoon. Jego rywalem będzie Marc-Andre Barriault (11-4).

O zestawieniu doniósł portal TheStarPhoenix.com.

Imadło rozpoczął przygodę z UFC w 2017 roku, zwyciężając dwie pierwsze walki – w debiucie wypunktował Jonathana Wilsona, następnie nokautując Tima Williamsa. Później jednak Gerald Meerschaert zadał Polakowi pierwszą w karierze porażkę, dusząc go zza pleców. W kolejnym starciu nasz zawodnik został poddany przez brazylijskiego wirtuoza parteru Rodolfo Vieirę. Ostatnio natomiast – w grudniu ubiegłego roku w ramach gali UFC 245 – padł szybko pod ciężkimi uderzeniami Punahele Soriano.
Marc-Andre Barriault – były podwójny mistrz, kategorii średniej i półciężkiej, organizacji TKO – przegrał póki co wszystkie trzy walki, jakie stoczył w oktagonie amerykańskiego giganta. We wziętym w zastępstwie debiucie przegrał jednogłośnie z Andrewem Sanchezem, a potem niejednogłośnie z Krzysztofem Jotko. W grudniu zeszłego roku był natomiast zmuszony uznać wyższość Jun Yong Parka, przegrywając jednogłośną decyzją sędziowską.

W stójce polski zawodnik będzie musiał mieć się na baczności. Kanadyjczyk to bowiem agresywny i odporny zawodnik, który chętnie rozpuszcza ostre sierpy. Niewątpliwie największą przewagę Piechota będzie miał w obszarze parterowym, ale o przeniesienie tam walki łatwo nie będzie.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Oskar Piechota – 2.05
Marc-Andre Barriault – 1.70

Wstępny typ:

Marc-Andre Barriault
Rozpiska UFC Saskatoon

185 lbs: Oskar Piechota (11-3-1) vs. Marc-Andre Barriault (13-4)
125 lbs: Gillian Robertson (7-4) vs. Taila Santos (15-1)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Błachowicz czy Reyes? „Nie wiem, jak można gościowi odmówić” – Jones zabiera głos!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply