Oskar Piechota vs. Gerald Meerschaert na TUF 27 Finale


Wedle nieoficjalnych doniesień, Oskar Piechota zmierzy się z Geraldem Meerschaertem podczas lipcowej gali TUF 27 Finale.

W swoim trzecim pojedynku w oktagonie Oskar Piechota (11-0-1) skrzyżuje pięści z Geraldem Meerschaertem (27-9), a do walki dojdzie 6 lipca podczas finałowej gali TUF 27 w Las Vegas. O zestawieniu nieoficjalnie poinformował dziennikarz Artur Mazur.
Niepokonany w zawodowej karierze Oskar Piechota, który zdobyciem pasa mistrzowskiego Cage Warriors – w walce o złoto ekspresowo ubił Jasona Radcliffe’a – utorował sobie drogę do UFC, ma za sobą dwa zwycięskie pojedynki w oktagonie. W debiucie pewnie wypunktował Jonathana Wilsona, by następnie podczas lutowej gali UFC Fight Night 126 efektownie znokautować Tima Williamsa.

Z kolei Gerald Meerschaert angaż w UFC wywalczył sobie zdobyciem mistrzostwa organizacji RFA. Jak dotychczas stoczył w oktagonie cztery pojedynki, trzy z nich zwyciężając. W debiucie poddał Joego Gigliottiego, by następnie taki sam los zafundować Ryanowi Janesowi. Jego jedynym pogromcą okazał się Thiago Santos, który znokautował go w lipcu ubiegłego roku. Po tamtym niepowodzeniu 30-latek wrócił na zwycięskie tory podczas grudniowej gali TUF 26 Finale ubijając Erica Spicely’ego.

Amerykanin to przede wszystkim grapler, który aż 19 walk wygrał przez poddania. Będzie też miał prawdopodobnie po swojej stronie przewagę gabarytów i siły. W stójce jednak nie jest szczególnie poukładany, choć z uwagi na odwrotną pozycję, z której walczy, trzeba uważać na jego krosa i kopnięcia. Uderza i kopie mocno, więc Oskar będzie musiał mieć się na baczności, choć jego stójkowa defensywa jest bardzo przeciętna, a głowa kompletnie nieruchoma. Wydaje się, że na nogach przewaga należeć powinna do Piechoty, a jeśli walka trafi do parteru, polski zawodnik nie tylko nie da sobie zrobić krzywdy – ale sam może też poskręcać Amerykanina, skoro był tego bliski Eric Spicely.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Oskar Piechta – 1.55
Gerald Meerschaert – 2.45

Rozpiska TUF 27 Finale

Walka wieczoru

185 lbs: Brad Tavares (17-4) vs. Israel Adesanya (13-0)

Pozostałe

185 lbs: Oskar Piechota (11-0-1) vs. Gerald Meerscahert (27-9)
185 lbs: Julian Marquez (7-1) vs. Alessio Di Chirico (11-2)
125 lbs: Roxanne Madafferi (21-14) vs. Barb Honchak (10-3)
125 lbs: Rachael Ostovich (4-3) vs. Montana de la Rosa (8-4)

*****

Joanna Jędrzejczyk wróży wielkie kariery dwóm gwiazdom KSW


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *