BellatorProfessional Fighters League

Organizacja PFL zdradziła, z kim w formule MMA zmierzy się Francis Ngannou

Ujawniono nazwiska zawodników, którzy pod sztandarem PFL powalczą o możliwość rywalizacji z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC Francisem Ngannou.
Najbliższą walkę Francis Ngannou stoczy ponownie w formule bokserskiej, 8 marca w Rijadzie mierząc się z Anthonym Joshuą, ale później powróci do małych rękawic – i już wiemy, kto stanie naprzeciwko niego! A przynajmniej kto powalczy o taki zaszczyt.

Zasiliwszy w zeszłym roku szeregi organizacji PFL, były mistrz wagi ciężkiej UFC nie miał jeszcze okazji wystąpić w formule MMA. Skupił się na boksie, dając świetny pojedynek z Tysonem Furym. Zawody przegrał na punkty, ale zawiesił Brytyjczykowi poprzeczkę nadspodziewanie wysoko, zarabiając przy tym krocie.
Od dłuższego czasu szef PFL Donn Davis zapowiadał, że w 2024 roku Predator zadebiutuje w okrągłej klatce organizacji. W czwartek ogłoszono, kto powalczy o jego bitewne usługi – będą to mistrz wagi ciężkiej Bellatora Ryan Bader oraz mistrz wagi ciężkiej PFL Renan Ferreira. Do amerykańsko-brazylijskiej walki dojdzie już w sobotę w Rijadzie w ramach gali PFL vs. Bellator.

– Uważam, że w swoim powrocie do MMA zmierzę się ze zwycięzcą tej walki – powiedział Ngannou. – Zawsze moją intencją był powrót do tej dyscypliny. Kiedy dokładnie do tego dojdzie? To zleży od 8 marca. Wszystko rozstrzygnie się 8 marca.

– Obaj są mistrzami, a jeden z nich zostanie podwójnym mistrzem. Myślę więc, że nie było lepszego sposobu na znalezienie rywala dla mnie, jako że sam jestem mistrzem, gdyby ktoś zapomniał.

Co ciekawe, Kameruńczyk wynegocjował w swoim kontrakcie z PFL także gażę dla swoich przeciwników – w konsekwencji wygrany z walki Badera z Ferreirą za starcie z Ngannou powinien otrzymać nie mniej niż $2 miliony.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button