UFC

„Okazuje swoją słabość” – Khabib krytycznie o podejściu Poiriera do rewanżu z McGregorem

Al Iaquinta i Khabib Nurmagomedov nie są zachwyceni medialną narracją Dustina Poiriera wobec Conore McGregora..

W najnowszym wywiadzie udzielonym ESPN.com Al Iaquinta nie zostawił suchej nitki na Dustinie Poirierze, zarzucając mu czołobitność przed Conorm McGregorem, który nęci go styczniowym rewanżem.

Ragin Al wyśmiał nastawienie krajana, sugerując, że zachowuje się jak fan Irlandczyka. Obwieścił, że w głowie Poirier już ten pojedynek przegrał.

Niemający za sobą najlepszej pasji Al Iaquinta – w 2019 roku dostał srogie lanie od Donalda Cerrone i Dana Hookera, ostatnie zwycięstwo odnosząc w grudniu 2018 roku – nie jest jednak jedynym zawodnikiem, który podchodzi z rezerwą do narracji Dustina Poiriera w stosunku do potencjalnego rewanżu z Conorem McGregorem.

Kilka dni temu jako pierwszy zwrócił bowiem na to uwagę pogromca obu Khabib Nurmagomedov.

Zapytany w rozmowie z TSN.ca o limit 170 funtów, w jakim obaj zawodnicy – McGregor i Poirier – chcieliby w styczniu zmierzyć się po raz drugi, Dagestańczyk nie tylko nie oszczędził Irlandczyka, ale także Amerykanina.

– Nie rozumiem, dlaczego Dustin okazuje swoją słabość – powiedział Khabib. – Takie jest moje zdanie. Powinien coś powiedzieć. Wyrazić swoje zdanie. Coś musi też zrobić.

– Conor mówi, że przekaże dotację na jego fundację, a on tylko odpowiada „tak, tak, tak”. Wszędzie „tak”. Ale Dustin to zawodnik wagi lekkiej. To nie jest półśredni. Dlaczego masz więc walczyć w 170 funtach?

– Jeśli chcesz potem walczyć o pas wagi lekkiej, musisz bić się w 155 funtach. Takie jest moje zdanie. Zobaczymy.

– W tę sobotę do oktagonu wejdą dwaj najlepsi lekcy na świecie. Nie są nimi Dustin i Conor. Są nimi Justin i Khabib.

Innymi słowy, Khabib Nurmagomedov potwierdził, że jeśli do rewanżowego starcia Conora McGregora z Dustinem Poirierem, wstępnie szykowanego na 23 stycznia, dojdzie w limicie kategorii półśredniej, wówczas zwycięzcy nie będzie postrzegał w charakterze pretendenta do złota 155 funtów – oczywiście pod warunkiem, że sam w sobotę upora się z Justinem Gaethje w starciu wieńczącym galę UFC 254 w Abu Zabi.

Co ciekawe, w sukurs Dagestańskiemu Orłowi poszedł też w ostatnich dniach… Dana White. Sternik UFC zapowiedział, że jeśli dojdzie do drugiej konfrontacji Conora McGregora z Dustinem Poirierem, to odbędzie się ona w limicie 155 funtów. W kategorii półśredniej walka ta jego zdaniem „byłaby bezsensowna”.

Cały wywiad Khabiba Nurmagomedova przeprowadzony przez TSN poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button