Rosyjskie MMAUFC

„Rozchorował się w górach” – ojciec Khabiba Nurmagomedova trafił do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc

Abdulmanap Nurmagomedov trafił do szpitala z Machaczkale z podejrzeniem zapalenia płuc i grypy.

Ojciec, trener i mentor mistrza kategorii lekkiej Khabiba Nurmagomedova, Abdulmanap Nurmagomedov trafił do szpitala. O wszystkim powiadomił sam Abdulmanap w rozmowie z RB-Sports.

– Jestem w szpitalu, przepraszam – powiedział.

Wedle doniesień komentatora sportowego z Dagestanu Ramazana Rabadanova, ojciec Dagestańskiego Orła wylądował w szpitalu z powodu podejrzenia zapalenia płuc i grypy.

– Prawie wybudował park, wyrzucił śmieci, zasadził w alejce nowe drzewa, poustawiał śliczne ławki wzdłuż dróg, ale wczoraj już do parku nie przyszedł – napisał Rabadanov na Instagramie. – Mam nadzieję, że zapalenie płuc nie dopadnie mojego przyjaciela i znów przyjdzie do parku.

Nieco szerzej o chorobie Nurmagomedova Rabadanov opowiedział w rozmowie z portalem Championat.com.
– Abdulmanap jest w szpitalu w Machaczkale – powiedział. – Rozchorował się w górach.

– Przez dwa dni jeszcze był w domu. Bracia ledwie przekonali go, aby poszedł do szpitala. „To coś poważnego, idź do szpitala”. Nie potwierdzono koronawirusa. Mówią, że to grypa. Nie ma jeszcze wyników badań. Nikt nie ma pozwolenia, aby go odwiedzić. Mistrz świata Shamil Zavurov też się rozchorował. Mówią, że są jeszcze inni chorzy sportowcy.

– Podejrzewają zwykłą grypę, ale zaczął się czuć bardzo źle. Nie mógł chodzić.

57-latek wytrenował 18 mistrzów sambo. Poza synem trenuje też między innymi Islama Makhacheva, Umara Nurmagomedova czy wspomnianego Shamila Zavurova.Pięć tygodni temu Khabib Nurmagomedov powrócił do Dagestanu z powodu pandemii koronawirusa, oczekując, że do jego walki z Tonym Fergusonem dojdzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wydarzenie przeniesiono jednak na teren rezerwatu indiańskiego w Lemoore, a z czasem przełożono na 9 maja w Jacksonville. Khabiba Nurmagomedova zastąpił Justin Gaethje.
Dagestański Orzeł nigdy nie ukrywał, że to ojcu w największym stopniu zawdzięcza swoje sukcesy sportowe. Trenował pod jego okiem od najmłodszych lat.

Brak póki co informacji o wspomnianych „innych sportowcach”, którzy mieli się rozchorować. Wiadomo jedynie, że od czasu powrotu do Dagestanu Khabib Nurmagomedov trenował na swojej sali w domu wespół z między innymi wspomnianymi Umarem Nurmagomedovem czy Shamilem Zavurovem.

Islam Makhachev przebywał natomiast w swoim domu, oddalonym o około godzinę drogi – trenował, jak powiedział w podcaście trenera Javiera Mendeza, „w garażu”.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nie rozumie, o co tu chodzi!” – Chael Sonnen krytycznie o Janie Błachowiczu i… Dominicku Reyesie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button