Ojciec Khabiba Nurmagomedova: „Do 30 roku życia musi skończyć karierę”

Abdulmanap Nurmagomedov zapowiada, że jego syn Khabib nie będzie bił się po trzydziestce, dokładnie wskazując, jakie jeszcze walki pozostały mu do stoczenia w zawodowej karierze.

Sposobiący się do najważniejszej walki w swojej karierze Khabib Nurmagomedov, który 4 marca zmierzy się podczas gali UFC 209 w Las Vegas z Tonym Fergusonem, nigdy nie ukrywał, że słowa ojca są dla niego święte – i to on kieruje jego karierą.

Już w przeszłości Abdulmanap Nurmagomedov nie ukrywał, że kariera jego syna nie będzie trwać długo, ale teraz podczas gali Akhmat w Moskwie dokładnie określił, kiedy Khabib zakończy przygodę z zawodowym MMA.

Nigdy tego nie mówiłem, ale wkrótce Khabib naprawdę będzie musiał to przerwać. Nie chcę zmartwić fanów Khabiba, ale ma on 28 lat i do 30 roku życia musi skończyć karierę.

– powiedział w rozmowie z Life.ru Abdulmanap.

Obawiam się, że pozostał mu rok albo dwa lata walki.
Nurmagomedov senior określił też dokładnie, jakie walki pozostały do stoczenia juniorowi.

Teraz 4 marca musi wygrać – i wygrać przekonująco, aby nie dać sędziom możliwości na wymyślenie czegoś – z Tonym Fergusonem. Potem – walka o pas mistrzowski, najlepiej z Conorem McGregorem. Natomiast w 2018 roku dwie albo maksymalnie trzy obrony pasa.

– zapowiedział ojciec Dagestańskiego Orła.

Chcę, żeby pozostał zdrowym, myślącym człowiekiem. Chcę, żeby przynosił korzyść naszemu krajowi i pomagał rozwijać zawodników i sztuki walki w Rosji. W tak dużym sporcie kariera na przestrzeni 24-30 lat jest wystarczająca.

*****

Khabib i Tony przejmują konferencję, ostra wymiana zdań

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply