Ojciec Khabiba: „Dlaczego flagi Rosji nie można prezentować na ważeniu czy w oktagonie?”

Ojciec Khabiba Nurmagomedova, Abdulmanap, zapowiada walkę syna z Tonym Fergusonem podczas gali UFC 209 w Las Vegas.

O tym jak bardzo pojedynek Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem rozpala wyobraźnie kibiców i ekspertów MMA na całym świecie, pisać nie trzeba. Im bliżej do pojedynku, tym coraz więcej uprzejmości wymienianych pomiędzy głównymi zainteresowanymi. Pojawia się również coraz więcej informacji o samej otoczce głównego wydarzenia – w opinii wielu fanów – gali UFC 209.

Do najważniejszego pojedynku w karierze Khabib po raz kolejny przystąpi bez wsparcia z narożnika swojego trenera i najwierniejszego kibica. Ojciec Orła, Abdulmanap Nurmagomedov po raz kolejny nie otrzymał wizy wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Podobny los spotkał kuzynów Khabiba, Shamila Zavurova i Magomedrasula Khasbulaeva. Czym mogło to być spowodowane? Nie podano do wiadomości, choć sam Nurmagomedov Senior zdaje się mieć wyrobione zdanie na ten temat:

Nie wykluczam, że w to wszystko może być zamieszane UFC, ale żadnych dowodów na to nie mam, więc nie mogę być w tym w pełni przekonany. Ale miały miejsce takie dziwne momenty, które mogłyby takie myśli sugerować.

– zagadkowo skomentował całą sytuację na łamach portalu Sport-express.ru Abdulmanap.

Przykładowo, dlaczego flagi Rosji nie można zaprezentować w oktagonie lub na ceremonii ważenia, a dajmy na to, flagę Polski czy Estonii można? Za wywieszenie rosyjskiej flagi grożą kary finansowe. Spotkało mnie to już na kilku galach UFC.

Nie martwi się on jednak o koncentrację swojego syna. Na pytanie, czy jego nieobecność może mieć negatywny wpływ na występ Khabiba, spokojnie odpowiada:

Nie wydaje mi się. Ja i tak nigdy nie stoje w narożniku syna w czasie walki. Będę mu kibicował ze swojego domu w Machaczkale.

Co się tyczy taktyki na walkę, Abdulmanap nie robił specjalnej tajemnicy z tego, na jakie aspekty Khabib zwracał szczególną uwagę w czasie przygotowań do walki?

Wytrzymałość, technika uderzeń i tak dalej. Przewiduję, że decydującym czynnikiem będzie właśnie wytrzymałość i odpowiednio dobrana taktyka.

Która powinna wyglądać następująco:

W stójce Khabib powinien mieć przewagę, ponieważ uderza mocniej od Fergusona. Jednak ma on dość długie ręce, więc będzie trzeba umiejętnie poruszać się w dystansie. Ale aby to wszystko zrobić, na początku trzeba zmęczyć przeciwnika z pomocą zapasów. Tak więc pierwszą rundę planujemy przeprowadzić w parterze. Przeciwnik poczuje zmęczenie i stanie się wolniejszy. Od drugiej rundy zaczniemy pracować już stójce. Jeśli dojdzie do wymiany ciosów, to Ferguson upadnie pierwszy.

W czym natomiast zdaniem Abdulmanapa Ferguson może górować na Khabibem?

Jest trochę bardziej wielopłaszczyznowy.

*****

500 PLN dla zwycięzcy – UFC 209

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply