UFC
Trending

„Coraz bliżej” – ogromny awans Mateusza Gamrota! Polak w czołowej dziesiątce wagi lekkiej UFC!

Oficjalne rankingi UFC zostały zaktualizowane po sobotniej gali UFC Fight Night z udziałem Mateusza Gamrota i Armana Tsarukyana.
W walce wieczoru sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas Mateusz Gamrot po fantastycznym widowisku, przede wszystkim w obszarze zapaśniczym, pokonał jednogłośną decyzją sędziowską Armana Tsarukyana.

Przed walką Polak był sklasyfikowany na 12. miejscu w rankingu, a Ormianin na 11. Jak zmieniły się ich pozycje po walce?
Otóż, Tsarukyan pozostał na 11. miejscu. Gamrot awansował natomiast aż o cztery oczka, trafiając na pozycję numer 8. Nasz zawodnik wyprzedził nie tylko Ormianina, ale także Rafaela Fizieva, Tony’ego Fergusona oraz Conora McGregora, który spadł aż o cztery pozycje.– Coraz bliżej – napisał Mateusz w mediach społecznościowych, reagując na zaktualizowany ranking.

9 lipca dojdzie natomiast do konfrontacji pomiędzy wspomnianymi Fizievem z RDA, która może doprowadzić do rotacji w klasyfikacji kategorii lekkiej.

Mateusz Gamrot po pokonaniu Armana Tsarukyana wyzwał do walki okupującego 3. miejsce w rankingu byłego dwukrotnego pretendenta do walki o tytuł mistrzowski Justina Gaethje, ale Amerykanin póki co rzuconej mu rękawicy nie podjął.
Jeszcze większy awans od Mateusza Gamrota zanotował Shavkat Rakhmonov, który w co-main evencie poddał Neila Magny’ego. W rankingu wagi półśredniej Kazach przeskoczył z miejsca 15. na 10.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button