Doping w MMAUFC

Oficjalnie: Yoel Romero powróci w lipcu

Sukcesem Yoela Romero zakończyło się zamieszanie powstałe w wyniku oblanej przez niego kontroli antydopingowej po walce z Ronaldo Jacare Souzą.

Amerykańska Agencja Antydopingowa opublikowała oświadczenie, w którym przedstawiła szczegóły na temat porozumienia z Yoelem Romero, o jakim wcześniej informował portal MMAFighting.com.

Kubańczyk oblał testy antydopingowe po grudniowej walce z Ronaldo Jacare Souzą na gali UFC 194. USADA zaznaczyła, że obecności zabronionej substancji w organizmie Romero nie stwierdzono w dniu walki, co oznacza, że rezultat jego walki z Jacare – niejednogłośne zwycięstwo – nie zostanie zmieniony.

Ostatecznie Żołnierz Boga został zawieszony na sześć miesięcy, liczone od 12 stycznia 2016 roku, czyli dnia, w którym został powiadomiony o naruszeniu polityki antydopingowej. 38-letni zawodnik będzie zatem mógł powrócić do oktagonu już 12 lipca.

USADA potwierdziła też wersję wydarzeń Romero, który dowodził, że suplement, który wziął był zanieczyszczony.

Kubańczyk przekazał oświadczenie portalowi MMAFighting.com, w którym zapowiedział, że w najbliższych tygodniach podejmie kroki prawne przeciwko firmie produkującej zanieczyszczone suplementy.

Powiązane artykuły

Back to top button