UFC

Oficjalnie: Floyd Mayweather Jr. vs. Conor McGregor 26 sierpnia w Las Vegas

Floyd Mayweather Junior i Conor McGregor oficjalnie potwierdzili swoją walkę, która odbędzie się 26 sierpnia w Las Vegas.

Kilkadziesiąt minut po pierwszych nieoficjalnych doniesieniach o sfinalizowaniu bokserskiej walki Conora McGregora z Floydem Mayweatherem Juniorem obaj zawodnicy oficjalnie potwierdzili je w swoich mediach społecznościowych.
Pojedynek odbędzie się 26 sierpnia w Las Vegas w T-Mobile Arena.

O walce spekulowano od kilkunastu miesięcy. Na początku największe dziennikarskie tuzy MMA – z Arielem Helwanim na czele, i boksu – z Danem Rafaelem na czele – wyśmiewały ideę, przekonując, że jest to całkowicie nierealne. Z czasem jednak środowiska obu dyscyplin zmieniały nastawienie, by w ostatnich dniach prześcigać się w doniesieniach o sfinalizowaniu pojedynku.

Mający na koncie tytuły mistrzowskie w pięciu różnych kategoriach wagowych Mayweather Jr. (49-0) w ocenie wielu uchodzi za najlepszego obecnie boksera na świecie. Ostatni raz był widziany między linami we wrześniu 2015 roku, pokonując Andre Berto.

Będący największą gwiazdą MMA Conor McGregor nie miał jeszcze sposobności stoczyć zawodowej walki bokserskiej. Pod banderą UFC wywalczył najpierw złoto w kategorii piórkowej, a potem, zdobywając tytuł w 155 funtach, został pierwszym zawodnikiem w historii, który jednocześnie posiadał pasy mistrzowskie dwóch kategorii wagowych. Ostatni pojedynek stoczył w listopadzie zeszłego roku, odbierając złoto kategorii lekkiej Eddiemu Alvarezowi.

Pojedynek będzie można kupić w systemie PPV, ale póki co nie znamy ceny za transmisję.

Jak ogłosił Dana White, walka odbędzie się w limicie wagowym 154 funtów. Zawodnicy będą walczyć w 10-uncjowych rękawicach. Dystans – 12 rund. Obaj zawodnicy będą testowani przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA).

Podczas gali odbędą się wyłącznie pojedynki bokserskie. Z dużym prawdopodobieństwem obejrzymy tam również kompanów Mayweathera Juniora – Badou Jacka (21-1-2) i Gervontę Davisa (18-0). Jak zdradził White, team Mayweathera będzie ustalał kartę wstępną.

*****

Conor, Floyd, szlachcice, puryści i frajerzy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button