Oficjalnie: Borys Mańkowski vs. Dricus Du Plessis na KSW 47


Matchmakerzy KSW powrócili do zestawienia Borysa Mańkowskiego z Dricusem Du Plessisem, którzy staną w szranki podczas marcowej gali KSW 47.

Organizacja KSW ogłosiła dzisiaj, że podczas zaplanowanej na 23 marca w łódzkiej Atlas Arenie gali KSW 47 rękawicę skrzyżują dwaj byli mistrzowie wagi półśredniej – Borys Mańkowski (19-7-1) i Dricus Du Plessis (12-2).
Obaj zawodnicy mieli pierwotnie zmierzyć się w grudniu zeszłego roku podczas gali KSW 41. Afrykaner doznał jednak kontuzji i został na dwa tygodnie przed galą zastąpiony przez Roberto Soldica, który mocno rozbił i zdetronizował Tasmańskiego Diabła. Stillknocks zadebiutował ostatecznie pod sztandarem polskiego giganta przy okazji kwietniowej gali KSW 43 – i to jak! Znokautował w drugiej rundzie ówczesnego chorwackiego mistrza, rozsiadając się na tronie 77 kilogramów. Jego panowanie nie trwało jednak długo, bo podczas październikowej gali KSW 45 padł pod ciosami Robocopa w rewanżu.

Tymczasem Borys Mańkowski nie był widziany w akcji od wspomnianej klęski z Roberto Soldicem. Miał powrócić do akcji podczas czerwcowej gali KSW 44, ale kontuzja pokrzyżowała mu szyki. Sytuacja powtórzyła się przed galą KSW 46, podczas której miał wyjść do Bruce’a Souto.

Rozpiska KSW 46

Walka wieczoru

120 kg: Mariusz Pudzianowski (12-6) vs. Szymon Kołecki (6-1)

Pozostałe

77 kg: Borys Mańkowski (19-7-1) vs. Dricus Du Plesss (12-2)

*****

„I wtedy zdał sobie sprawę, że, o, ku*wa, ten dzieciak idzie ostro” – Al Iaquinta obszernie o wiktorii z Kevinem Lee


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. ksw forever

    17 grudnia 2018 at 08:27

    zdjęcie z jego facebooka z dnia 10 XII mówi wszystko, w jakiej formie będzie Borys. czekam na kursy bukmacherskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *