„Oceniam go bardzo wysoko jako zawodnika, ale…” – Norman Parke o trylogii z Mateuszem Gamrotem

Norman Parke zabrał głos na temat trzeciego starcia z Mateuszem Gamrotem, do któego dojdzie podczas lipcowej gali KSW 53.

W walce wieczoru gali KSW 53, która odbędzie się 11 lipca, dojdzie do trzeciej konfrontacji mistrza wagi lekkiej Mateusza Gamrota z tymczasowym mistrzem Normanem Parkiem.

Po raz pierwszy obaj stanęli naprzeciwko siebie w maju 2017 roku w ramach historycznej gali KSW 39, która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Walka – niezwykle wyrównana – zakończyła się zwycięstwem Gamera jednogłośną decyzją sędziowską.

Do rewanżu doszło pięć miesięcy później w Dublinie podczas gali KSW 40. Walka zakończyła się jednak wynikiem no-contest. Gamrot trafił bowiem palcami w oko Parke’a, który nie był w stanie kontynuować pojedynku. Sędzia uznał, że faul był przypadkowy, orzekając pojedynek za nieodbyty. Zaraz po jego zakończeniu doszło do mocnej awantury w klatce.
– Stoczyliśmy dwie bardzo intensywne walki – powiedział Parke w wywiadzie dla TheSun.ie, pierwszym po ogłoszeniu trylogii. – Pierwsza to była ciężka 3-rundowa wojna naprzeciwko 58 tys. ludzi w Polsce. Druga walka w Dublinie była jeszcze bardziej intensywna, bo było między nami wiele niechęci, co uczyniło ją atrakcyjną dla fanów.

– Na tym etapie znam już bardzo dobrze jego styl walki. To bardzo dobry zapaśnik z jiu-jitsu. Teraz nie ma już tajemnic. Ja znam jego styl, on zna mój styl.

– Oceniam go bardzo wysoko jako zawodnika, ale walczył nieczysto w obu walkach. Jeśli gość pokonuje mnie uczciwie, życzę mu wszystkiego najlepszego, ale Gamrot nie grał uczciwie. W obu walkach walczył nieczysto, więc nadal mamy rachunki do wyrównania. Raz na zawsze.
Gala KSW 53 odbędzie się w studio, bez udziału publiczności. Dla Normana Parke’a nie będzie to jednak nowość.

– Doświadczyłem tego, gdy wygrywałem TUF – powiedział. – Skupiam się tylko na sobie. Mocna presja, obrona przed jego zapasami – a wie, że to potrafię – i spróbuję złamać jego wolę na dystansie pięciu rund. Nie mogę się doczekać tytułu niekwestionowanego mistrza wagi lekkiej KSW.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply