Rizin Fighting FederationWiadomości MMA

Nobuyuki Sakakibara: „Chcę każdego, kto błyszczał w PRIDE”

Podczas wizyty w Brazylii szef Rizin opowiedział o przeciwniku Fedora, Wanderleiu Silvie, master class i kategoriach wagowych.

W ostatnią sobotę Nobuyuki Sakakibara odwiedził Sao Paulo, by obejrzeć na żywo Jungle Fight 82. Dla miejscowych mediów była to doskonała okazja do przepytania byłego szefa PRIDE w temacie grudniowego debiutu Rizin Fighting Federation.

Oczywiście wszystkie rozmowy o nowej japońskiej organizacji zaczynają się i kończą na Fedorze Emelianenko.

Mamy mnóstwo kandydatów dla Fedora. W ciągu 10 dni powinniśmy podjąć ostateczną decyzję. Wybór jest trudny, biorąc pod uwagę oczekiwania fanów względem Fedora. Przeciwnik musi mieć nazwisko i gwarantować atrakcyjną walkę.

– powiedział Sakakibara, który cały czas podsyca wspomnienia o PRIDE, podając kolejne nazwiska z przeszłości.

Myśleliśmy o innych zawodnikach, takich jak Wanderlei Silva i Mirko Cro Cop, którzy dobrze radzili sobie w PRIDE, jednak tylko Fedor nie był zablokowany kontraktem. Japońską publiczność bardzo ucieszyłby powrót Wanderleia. Niestety jest związany z UFC. Jeśli tylko będzie wolny, będę pierwszym, który do niego zadzwoni. Chcę w Rizin każdego, kto błyszczał w PRIDE.

To nie koniec niestandardowych pomysłów. Sakakibara zapowiedział stworzenie rozgrywek seniorów, dumnie nazwanych Master Class.

Planujemy utworzyć master class dla zawodników powyżej 45 roku życia, chcących dalej walczyć. Dan Henderson walczy na najwyższym poziomie, mając 45 lat. Spotkałem Royce’a Gracie w USA i powiedział, że jest gotowy do walki. Ken Shamrock też jest zainteresowany. Moglibyśmy zestawić Wallida Ismaila z Royce’em Gracie.

Wallid Ismail, szef Jungle Fight, nie walczył w MMA od trzynastu lat, ale odpowiedział tak, jak pewnie wielu, do których zwrócił się Sakakibara.

Wypisz czek.

Kolejnym wyróżnikiem Rizin FF ma być luźne podejście do kategorii wagowych.

Dwa, trzy kilogramy nie powinny stawać na przeszkodzie do zestawienia walki, która może być ciekawa dla fanów. Dla Japończyków, mających judo i sumo, jest dziwne, że fighterzy nie walczą ze względu na dwa, trzy kilogramy. Fani tracą wiele świetnych walk, jak Cris Cyborg vs Ronda Rousey, z powodu delikatnej różnicy wagowej. Pojedynki Fedora z Hong Man Choi i Antonio Rodrigo Nogueiry z Bobem Sappem pokazały, że nie zawsze większy wygrywa. Fani nadal chcą oglądać takie zestawienia. Nikogo nie będziemy zmuszać, ale jeśli fighterzy sami będą chcieli…

Japoński promotor potwierdził, że w 2016 roku planuje cztery gale.

Będziemy robić maksymalnie cztery gale rocznie. W 2016 roku zorganizujemy dwie gale w sierpniu i dwie na koniec roku. Chcemy być jak Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, czymś, na co się czeka.

Szef Rizin FF wyjaśnił też kilka aspektów technicznych.

Gala 29 grudnia będzie hołdem dla PRIDE. Odbędzie się na tym samym ringu. 31 grudnia pokażemy coś zupełnie innego. Będzie to swoisty rytuał przejścia. Będzie to ring, ale dość niezwykły. Nikt jeszcze czegoś takiego nie widział. Budujemy go. Wszyscy będą zszokowani.

Poznaliśmy też dwa nowe nazwiska na grudniowych wydarzeniach. Przed japońską publicznością okazję do zaprezentowania się dostanie mistrz Bellatora wagi ciężkiej Witalij Minakov (16-0), który od dłuższego czasu jest pomijany przy układaniu rozpisek amerykańskiej organizacji, i Bruno Cappelozza (7-3), świeżo upieczony mistrz Jungle Fight.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button