KSWONE FCPolskie MMA

„Nigdy nie zapomnę o Polsce” – Roberto Soldić wdzięczny polskim fanom za nieustające wsparcie!

Były podwójny mistrz KSW Roberto Soldić nie po raz pierwszy wypowiedział się z wielką sympatią o nadwiślańskich fanach, dziękując im za nieustające wsparcie.

Rozstawszy się z KSW w glorii podwójnego mistrza, w grudniu zeszłego roku Roberto Soldić zadebiutował pod sztandarem azjatyckiego giganta ONE Championship – od falstartu. Pojedynek z Muradem Ramazanovem został bowiem uznany za nieodbyty – wszystko za sprawą przypadkowego uderzenia w krocze, jakim już w pierwszej rundzie zawodów Dagestańczyk potraktował Robocopa. Ten nie był w stanie kontynuować walki.

W drodze do drugiego występu dla ONE Chorwat nie ukrywa, że nie tak wyobrażał sobie zeszłoroczny debiut.

– Nie podobała mi się pierwsza walka – powiedział w rozmowie z MixedMartialArts.com. – Wszyscy wiemy o tym uderzeniu w krocze. Było mi naprawdę przykro, że nie pokazałem swoich umiejętności. Teraz pora je pokazać, bo 5 maja walczę w Ameryce.

– Jestem niezwykle podekscytowany walką poza Europą. Występ w Stanach Zjednoczonych był jednym z moich marzeń. To spełnienie tego marzenia. Jestem gotowy i czuję się świetnie.

Rywalem Roberto Soldicia podczas piątkowej gali ONE Fight Night 10 w Broomfield w stanie Kolorado będzie były mistrz Zebaztian Kadestam.

Urodzony w Bośni, reprezentujący Chorwację i mieszkający od lat w Niemczech Robocop nie ukrywa, że wiele zawdzięcza też Polsce, gdzie cieszy się zresztą ogromną sympatią. W KSW stoczył dziesięć walk, zwyciężając dziewięć z nich – w tym osiem przez nokauty – i sięgając po tytuły mistrzowskie w kategoriach półśredniej i średniej.

W ostatnim pojedynku w Polsce, stoczonym w grudniu 2021 roku, zdemolował nadwiślańską legendę Mameda Khalidova.

– Piszę historię i buduję swoje dziedzictwo – powiedział. – Zawsze staram się dawać z siebie wszystko, dzięki czemu ludzie bardzo mnie wspierają. Wspierają mnie całe Bałkany.

– Bośnia, Serbia, Macedonia, Czarnogóra. Wiele krajów bardzo mnie wspiera. Niemcy też. I Polska. Nigdy nie zapomnę Polski. Wspierają mnie, co dla mnie wiele znaczy. Mam naprawdę najlepszych fanów.

Zanim trafił pod sztandar KSW, Chorwat wojował między innymi w Cage Warriors, Superior FC czy Serbian Battle Championship.

Gala ONE Fight Night 10 rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę o godzinie 2:00 czasu polskiego. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna na platformie Prime. Galę zwieńczy trylogia pomiędzy Demetriousem Johnsonem i Adriano Moraesem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button