M-1 GlobalRosyjskie MMA

Niezwykle rzadkie poddanie w wykonaniu Sergeia Kharitonova – video

Sergei Kharitonov wyrobił sobie nazwisko przede wszystkim na ciężkich pięściach, ale nie znaczy to, że jest ułomkiem w parterze – co potwierdził w starciu z Mondragonem.

W niecodzienny sposób zakończył się co-main event gali M-1 Challenge 81, która odbyła się w piątek w Inguszetii. Zaprawiony w bojach Rosjanin Sergei Kharitonov (26-6) został naruszony jednym z pierwszych ciosów, jakie wyprowadził brazylijski obieżyświat Gerônimo Dos Santos (39-19), chwilę potem będąc przewróconym z Mondragonem za plecami.

Brazylijczyk kontrolował i obijał Rosjanina zza pleców, szukając miejsca na zapięcie duszenia. Rzecz jednak w tym, że skrzyżował nogi, co Kharitonov wykorzystał, gdy tylko to spostrzegł. Przechwycił stopę rywala, zapiął nogi, wyprężył się i… zmusił rywala do klepania.

Dla Kharitonova, który jest też związany kontraktem z Bellatorem, jest to trzecia wiktoria z rzędu – i pierwsza od dziesięciu lat przez poddanie.

Cała walka poniżej:

Co ciekawe, w podobny sposób w 2015 roku zaskoczyć Petera Sobottę spróbował Steven Kennedy, ale w rezultacie, pochłonięty szukaniem dźwigni na stopę, zmuszony był odklepać duszenie.

*****

Conor McGregor miażdży gwiazdę NBA, uderzając też w Mayweathera

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button