Polskie MMAUFC

Arjan Bhullar ogłosił walkę z Adamem Wieczorkiem

Wygląda na to, że w swojej drugiej walce w oktagonie UFC Adam Wieczorek skrzyżuje pięści z niepokonanym olimpijczykiem Arjanem Bhullarem.

Arjan Singh Bhullar (7-0) ogłosił za pośrednictwem Twittera, że podpisał kontrakt na walkę z Adamem Wieczorkiem (9-1), do której ma dojść 14 kwietnia w nieogłoszonej jeszcze lokalizacji.
Mający za sobą karierę zapaśniczą – wziął między innymi udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku, zajmując 13. miejsce w zapasach w stylu klasycznym – Bhullar przygodę z oktagonem amerykańskiego giganta rozpoczął we wrześniu ubiegłego roku, podczas gali UFC 215 wypunktowując Luisa Henrique.

Z kolei Adam Wieczorek po kilka razy przekładanym debiucie i zmianie rywala ostatecznie po raz pierwszy wszedł do oktagonu w listopadzie zeszłego roku podczas gali UFC Fight Night 121 w Sydney, gdzie pokonał na punkty Anthony’ego Hamiltona.

Najmocniejszą płaszczyzną mającego hinduskie korzenia Kanadyjczyka są oczywiście zapasy, ale w swoim debiucie nie zachwycił pod żadnym względem – ani stójkowym, ani zapaśniczym, ani szczególnie kondycyjnym. Polak będzie miał po swojej stronie przewagę gabarytów, a już w debiucie pokazał, że dysponuje niezłymi defensywnymi zapasami i bardzo dobrym grapplingiem. Kanadyjczyk będzie zapewne agresorem, ale jeśli Wieczorek poprawi pracę na nogach, niewykluczone, że będzie w stanie trzymać go na dystans długimi prostymi.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Adam Wieczorek – 2.50
Arjan Bhullar – 1.50

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #7 – NAJ w UFC w 2017 roku, proroctwa na 2018

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button