Niepokonany Ciryl Gane zapowiada duże ogłoszenie – kolejna walka na horyzoncie?

Rozpędzony serią trzech zwycięstw i doskonale rokujący ciężki Ciryl Gane podpisał prawdopodobnie kontrakt na kolejny pojedynek.

Mający za sobą doskonały 2019 roku Ciryl Gane nie zasypia gruszek w popiele, z przytupem wchodząc w kolejny. Niepokonany w zawodowej karierze Francuz obwieścił właśnie w mediach społecznościowych, że szykuje się duże ogłoszenie, co można odczytywać w charakterze zapowiedzi kolejnego pojedynku.

Wkrótce duże ogłoszenie! 😉 W międzyczasie wracam do treningów.

Walczący zawodowo od ledwie 2018 roku Bon Gamin zasilił w ubiegłym roku szeregi wagi ciężkiej UFC, tocząc w oktagonie amerykańskiego giganta trzy pojedynki w odstępie pięciu miesięcy – i wszystkie skończył z tarczą.

W sierpniowym debiucie poddał trójkątem rękami faworyzowanego w obszarze chwytanym Brazylijczyka Raphaela Pessoę, by dwa miesiące później skrętówką w końcówce pojedynku poddać Dontale’a Mayesa. Udowodnił w ten sposób, że pomimo kickbokserskich korzeni Gane jest też niebezpieczny w parterze.
Wreszcie podczas grudniowej gali UFC on ESPN+ 21 w południowokoreańskim Busan 29-latek pewnie na pełnym dystansie porozbijał doświadczonego Tannera Bosera, kilka razy nawet Kanadyjczykiem solidnie wstrząsając. Po walce nie był jednak zachwycony swoim występem, nie ukrywając rozczarowania nieudanymi próbami rozstrzygnięcia pojedynku przed czasem.

Odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo, podopieczny trenera Fernanda Lopeza i swego czasu sparingpartner Francisa Ngannou utorował sobie drogę do czołowej piętnastki kategorii ciężkiej. Obecnie zamyka stawkę Top 15.Póki co nie wiadomo, kto będzie kolejnym przeciwnikiem Francuza ani kiedy dojdzie do walki. Wydaje się jednak wysoce prawdopodobne, że nieśpieszący się do walk ze ścisłą czołówką – często powtarza, że cały czas się rozwija i musi zdobywać doświadczenie – Ciryl stanie teraz naprzeciwko rywala z Top 15.
W gronie potencjalnych rywali dla Francuza wymienić trzeba niemających obecnie żadnej zaplanowanej walki Sergeia Pavlovicha, Augusto Sakaia, Blagoia Ivanova czy Shamila Abdurakhimova. Trudno bowiem mimo wszystko oczekiwać, aby matchmakerzy UFC rzucili Gane na czołową dziesiątkę dywizji.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply