KSWPolskie MMA

Nieoficjalnie: Dawid Śmiełowski wypada z KSW 80! Robert Ruchała z nowym przeciwnikiem!

Wedle nieoficjalnych doniesień, Dawid Śmiełowski nie wystąpi na gali KSW 80 w Lubinie, gdzie miał zmierzyć się w starciu o tymczasowy pas mistrzowski z Robertem Ruchałą.

Pojedynek o tymczasowy pas mistrzowski wagi piórkowej pomiędzy niepokonanymi Robertem Ruchałą i Dawidem Śmiełowskim nie odbędzie się.

Nie znaczy to jednak, że podczas zaplanowanej na 17 marca w Lubinie gali KSW 80 nowosądeczanin nie wejdzie do klatki – jego nowym przeciwnikiem będzie bowiem Lom-Ali Eskijew. A przynajmniej na to jednoznacznie wskazuje zdjęcie, jakie opublikował na Instagramie Brian Hooi przed dzisiejszą galą KSW 79 w Libercu.

Wedle naszych informacji, Królik doznał kontuzji, która wykluczyła go z pojedynku z Ruchałą. Nie wiadomo póki co, kiedy Śmiełowski będzie gotowy do powrotu do klatki.

Zainteresowania konfrontacją o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej nie ukrywał od dłuższego czasu sklasyfikowany na 1. miejscu w rankingu Daniel Rutkowski, który w końcu niedawno pokonał Lom-Aliego Eskijewa, ale radomianin nie doszedł najwyraźniej do porozumienia z KSW. Jak zresztą zdradził w niedawnej rozmowie z MyMMA.pl, jego kontrakt z organizacją dobiegł końca.

Trenujący w UFD Gym Eskijew ma na koncie trzy walki pod sztandarem polskiego giganta. Dwie pierwsze wygrał, pokonując przez poddanie Gilbera Ordoneza oraz decyzją Damiana Stasiaka. Ostatnio przegrał niejednogłośnie ze wspomnianym Rutkiem.

Bilans Roberta Ruchały w KSW wynosi 5-0. W pokonanym polu zostawiał on między innymi Patryka Kaczmarczyka czy Damiana Stasiaka.

Na szali walki Roberta Ruchały z Lom-Alim Eskijewem znajdzie się tymczasowy tytuł mistrzowski kategorii piórkowej KSW. Mistrz dywizji Salahdine Parnasse sposobi się bowiem do walki z czempionem 70 kilogramów Marianem Ziółkowskim.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. A gdzie predykcja Panie Barłomieju?

    Ciężka walka do wytypowania. Eskijew ma ciężkie ręce, ale bardzo szybko zwalnia, na dodatek wątpie by zapaśniczo zdominował Ruchałę, Z Rutkiem wypadł mocno przeciętnie. Śmierdzi mi jednak kolejną decyzją mniej lub bardziej wymęczoną na korzyść młokosa.

Dodaj komentarz

Back to top button