UFC

„Nienawidzę tego zestawienia” – Dana White zdegustowany szumem medialnym wokół bokserskiej walki Usman vs. Canelo

Głównodowodzący UFC Dana White nie pozostawił żadnych wątpliwości, co sądzi o potencjalnej bokserskiej walce Kamaru Usmana z Canelo Alvarezem.
Mistrz kategorii półśredniej UFC Kamaru Usman, który od jakiegoś czasu zmuszony toczyć jest już rewanże, oraz jego menadżer Ali Abdelaziz w ostatnich tygodniach rozpętali mocną medialną kampanię na rzecz walki Nigeryjczyka z Saulem Alvarezem.

Co i rusz jeden bądź drugi zabiera głos w temacie. Usman zapewnia, że chodzi wyłącznie o sportowe wyzwanie, Abdelaziz przekonuje, że Canelo padłby znokautowany.
Tymczasem sternik UFC Dana White, bez którego zestawienie takiej walki nie jest możliwe – wszak Nigeryjski Koszmar posiada obowiązujący kontrakt z UFC – ma w temacie mocno wyrobione zdanie…

– Wydaje mi się, że Usman podchodzi do tego poważnie – powiedział amerykański promotor w rozmowie ze Sky Sports. – A nie powinien. Kompletnie mi się to zestawienie nie podoba.

– Wszystko związane z tą walką jest okropne. Usman to nie bokser, a Canelo jest teraz prawdopodobnie najlepszym bokserem na świecie. To głupia i bezsensowna walka.

– Nawet nie wiem, ilu ludzi byłoby tym zainteresowanych. Gdy Conor walczył z Floydem, ta walka zaczęła żyć swoim życiem. A teraz mówią jeszcze o walce Tysona Fury’ego z Francisem (Ngannou). Jak sądzicie, co wydarzy się w tych walkach? Ci goście są najlepsi na świecie w boksie.

W bliźniaczo podobne tony Dana White uderzył w wywiadzie dla ESPN.com.– Nienawidzę tego zestawienia – stwierdził. – Nawet nie muszę tego ludziom wyjaśniać. Wszyscy wiedzą, o co chodzi. Dajmy spokój. Głupota.

– Nie jestem pewien, czy rzeczywiście nasi goście z każdym dniem coraz bardziej chcą boksować. Przychodzą tu, wyrabiają sobie nazwiska, a potem pojawiają się te potencjalne walki bokserskie. Nie możesz na każdą taką walkę patrzeć jak na zestawienie Conora McGregora z Floydem Mayweatherem Jr. To nie będzie jak Conor vs. Mayweather.

– Zestawiasz takie walki, które potem nie sprzedają się tak, jak miałeś nadzieję, że się sprzedadzą. Nie interesuje mnie to. Nie bawię się w takie rzeczy.
Czy istnieje natomiast jakiekolwiek zestawienie pomiędzy jakimkolwiek zawodnikiem UFC i bokserem, które interesowałoby Danę White’a?

– Widzieliśmy to już – odparł. – Widzieliśmy, co się dzieje. Wiemy, co dzieje się, gdy bokser przechodzi do UFC. Wiemy, co dzieje się, gdy zawodnik UFC idzie do boksu. Szczególnie gdy mowa o Canelo. Jednym z najlepszych na świecie. Jednym z najlepszych w historii. Mayweather to samo. To po prostu głupie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Nie uważacie, że walka Conor – Floyd była trochę jak na życzenie?
    Floyd – emerytowany bokser, dalej największa gwiazda tego sportu. Nie słynący z nockoutującego uderzenia.
    Conor – większy koleś, w swoim prime, słynący ze stójki w mma, nockoutujący przeciwników w UFC na prawo i lewo.
    Przynajmniej jakoś można się zahaczyć, że zawodnik MMA ma szansę wygrać.
    W przypadku Usman – Canelo tego nie ma oraz o wiele mniejsze nazwiska.

Dodaj komentarz

Back to top button