Polskie MMAUFC

„Niemcy potrzebowali 35 dni, żeby zająć Polskę” – Sean Strickland odpowiedział Janowi Błachowiczowi

Geopolityk i historyk Sean Strickland popisał się refleksem szachisty, odpowiadając na słowa Jana Błachowicza jeszcze z lutego.
Nieco ponad tydzień temu niesłynący z wykorzystywania okazji do zachowania milczenia Sean Strickland wygłosił osobliwą tezę, sugerując, że Ukraina powinna paść na kolana przed atakującą ją Rosją, bo opór i tak najmniejszego sensu nie ma, a przyczyni się jedynie do jeszcze większych strat.
Amerykanin przemycił w ówczesnej lawinie wpisów znacznie więcej treści – między innymi o potrzebie szerokiego dostępu do broni, o hipokryzji Zachodu, o sankcjach na Rosję, o miękkim społeczeństwie, zdolnym wyłącznie do działań na Twitterze.

Na wypowiedzi Tarzana – konkretnie ten ich fragment, który dotyczył klękania przed Rosją – zareagował wówczas… Jan Błachowicz.

– Ukraina powinna po prostu uklęknąć i stać się rosyjska… – napisał wtedy Sean. – Rozumiem, że to do dupy, bo tak, może da się wygrać… Ale czy naprawdę chcecie być drugim Afganistanem przez najbliższe 30 lat? Nie mówię, że to słuszne, ale koniec końców ta gorzka pigułka do przełknięcia będzie lepsza.

– A ty byś to zrobił? – odpowiedział były polski mistrz. – Łatwo jest oddawać niepodległość kogoś innego… Historia Europy Wschodniej jest pełna trudów i cierpień. Ukraina – jako państwa i jako ludzie – przetrwała wiele. Ich opór jest zrozumiały i godny pochwały. Wolność!Dziś, ponad tydzień później, przytoczona wyżej odpowiedź Cieszyńskiego Księcia dotarła w końcu do Stricklanda, który nie omieszkał jej oczywiście skomentować. Do swoich wypowiedzi wplótł też wątek Polski…

– Niemcy potrzebowali 35 dni, żeby zająć Polskę – napisał Strickland. – Polska istnieje tylko i wyłącznie dzięki II wojnie światowej. Polska nie jest Ukrainą. Za pięć lat dzieci ich dzieci będą żyć na ukraińskich gruzach pod rosyjską flagą. Taka jest cena. Sankcje na Rosję są sankcjami na Ukrainę.
– Ostatnia rzecz, jaką chcę powiedzieć w temacie. Zapamiętaj moje słowa, bo się ziszczą. Powiedz ludziom, aby się męczyli, aby walczyli. Dzieci ich dzieci będą żyć w ubóstwie na pobojowiskach pod rosyjską flagą. Takie są realia. Bolesna prawda, wiem.

Amerykanin słynie z osobliwych poglądów – vide chociażby słynne już fantazjowanie na temat morderstwa. Kilka dni temu przyznał bez ceregieli, że chętnie wcieliłby się w rolę najemnika na jakiejś wojnie – i walczyłby dla dowolnej strony, uzależniając decyzję wyłącznie od oferty finansowej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button