FENPolskie MMAUFC

„Nie zamierzamy blokować mu marzeń, ale…” – Paweł Jóźwiak zdradza, że Mateusz Rębecki otrzymał ofertę z UFC

Frontman Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak zdradził, że Mateusz Rębecki otrzymał ofertę z UFC.

Idący w ostatnich latach jak burza mistrz wagi lekkiej FEN Mateusz Rębecki (10-1) nie ukrywa od dawna, że jego celem jest walka dla światowego giganta, UFC.

Zobacz także: Adesanya wskazuje zawodnika wagi średniej, który robi na nim największe wrażenie

I wygląda na to, że niebawem jego cel i marzenie mogą się spełnić. Zastrzegłszy bowiem, że Chińczyk posiada obowiązujący kontrakt z FEN z walkami do stoczenia, szefujący organizacji Paweł Jóźwiek zdradził w programie Klatka po klatce, że pojawiła się oferta z UFC.

Mateusz celuje w UFC i generalnie nie zamierzamy mu tego utrudniać.

– powiedział polski promotor.

I rzeczywiście jakaś oferta pojawiła się z UFC – i dlatego tylko Mateusz nie wystąpi na tej gali (FEN 26), bo było dogadane tak: jeśli już my go ogłosimy, a zgłosi się UFC, to nie puścimy go. Nie zdejmiemy go z karty walk, bo tak nie można robić. Mateusz był tego świadomy i zrezygnował sam z udziału w tej gali.

Zobaczymy, jak to dalej pójdzie z UFC. Nic nie wiemy, jak to się dalej potoczy. Jesteśmy w kontakcie z menadżerem. Menadżer zna nasze warunki odejścia i tak dalej. A jeśli nie zgłosi się rzeczywiście to UFC, to Mateusza zobaczymy na kolejnej gali w styczniu w 2020 roku.
Jak natomiast wygląda kontrakt i na jakich zasadach 27-latek może odejść z FEN, zasilając szeregi UFC?

To są sprawy między nami.

– odpowiedział Jóźwiak.

Nie chciałbym wywlekać tego na forum publicznym. Mamy tam między sobą jakieś ustalenia. Zobaczymy. Na pewno jak się dogadamy, wszyscy kibice się dowiedzą co i jak. Nie chcemy nikomu zamykać i blokować marzeń, tylko to wszystko musi być na rozsądnych warunkach, bo dla nas tak naprawdę promocja zawodnika to też ciężka praca. Mateusz Rębecki – przy całym szacunku dla jego poziomu sportowego, bo mega się rozwinął – ale wypromowany został przez FEN i od FEN 7 cały czas się bije u nas. Większość pojedynków – praktycznie wszystkie poza ostatnim epizodem w Chinach – stoczył na FEN-ie. To jest nasze złote dziecko. Będziemy o Mateusza walczyć i życzymy mu jak najlepiej. Nie zamierzamy mu blokować marzeń, ale dwie strony muszą być zadowolone.

Berserker znajduje się na fali siedmiu zwycięstw, w tym sześciu przed czasem. W marcu 2018 roku sięgnął po pas mistrzowski wagi lekkiej FEN, pokonując Mariana Ziółkowskiego. Złota obronił w starciach z Łukaszem Koperą i Daguirem Imavovem.

Po raz ostatni Chińczyk był widziany w akcji podczas lipcowej gali Battlefield FC 2, w trzeciej rundzie ubijając Kaika Brito.

*****

Wytypuj walkę Jędrzejczyk vs. Waterson i zdobądź darmowy zakład na 50 PLN na PZBuk

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button