„Nie widzieliśmy się od walki” – trener o Conorze McGregorze

Trener John Kavanagh odniósł się do niedawnego wpisu Conora McGregora, w którym ten podsumował porażkę z Khabibem Nurmagomedovem.

Prawie dwa miesiące po klęsce z Khabibem Nurmagomedovem podczas październikowej gali UFC 229 w Las Vegas Conor McGregor nadal nie stanął przed kamerą, by zabrać głos na temat nieudanego występu.

Pochłonięty promowaniem swojej whiskey, Irlandczyk ograniczył się jedynie do wpisu na Instagramie, w którym przedstawił przebieg oktagonowych zdarzeń ze swojego punktu widzenia.

W tymże wpisie znalazł się też fragment, który dał fanom oraz ekspertom większym i mniejszym do zastanowienia:

Nie poszanowałem też swoich umiejętności grapplerskich. Zbyt defensywnie. Nauka. Nie słuchaj nikogo poza sobą i swoimi umiejętnościami. Jesteś mistrzem swojego własnego wszechświata. Ja jestem mistrzem tego. Muszę słuchać samego siebie.

Wielu odebrało powyższe słowa jako krytykę pod adresem trenera Johna Kavanagha. Jak natomiast podszedł do tematu właśnie John Kavanagh?

Szczera odpowiedź jest taka, że nie wiem.

– powiedział irlandzki trener w podcaście True Geordie, zapytany o ten właśnie fragment z wpisu McGregora.

Nie rozmawiałem z nim o tym. Szczerze mówiąc, nie widzieliśmy się od walki. Mam mnóstwo pracy, on robi tour ze swoją whiskey po świecie. Została wyprzedana na całym świecie, co jest wręcz szalone.

Tak czy inaczej – nie wiem. Prosisz mnie o rozczytanie tego, co myśli inny człowiek, a nie mogę tego zrobić. Powiedział, co powiedział.
Kavanagh wypowiadał się już wielokrotnie o taktyce swojego podopiecznego w starciu z Nurmagomedovem, oceniając, że była ona zdecydowanie zbyt defensywna.

*****

Skromny Franciszek, holenderski wyga i polsko-niemiecki nieszczęśnik – cztery wnioski z UFC Pekin

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. leonid

    25 listopada 2018 at 23:20

    obecnie to chyba szału na tę jego whisky to nie ma.
    a problemy ma z jakimiś pannami i nieślubnymi dziećmi…

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply