„Nie przestaje mnie terroryzować!” – czy pas BMF znajdzie się na szali walki Usman vs. Masvidal?

Głównodowodzący UFC Dana White opowiedział o zestawieniu pojedynku Kamaru Usmana z Jorge Masvidalem na UFC 251 oraz pasie BMF tego ostatniego.

Jeszcze do niedawna Jorge Masvidal toczył ostre kontraktowe boje z UFC, które w akcie, jak mogło się wydawać, desperacji przeniósł nawet do przestrzeni medialnej, oskarżając Danę White’a i spółkę o najgorsze kapitalistyczne bezeceństwa.

Jednak kilka dni temu do Ulicznika z Miami uśmiechnął się los. Z walki z Kamaru Usmanem na UFC 251 z powodu zakażenia koronawirusem wycofać musiał się bowiem Gilbert Burns i to właśnie do Jorge Masvidala organizatorzy zgłosili się z propozycją wejścia na zastępstwo. Szybko dobito targu, a jak stwierdził Gamebred, warunki, które otrzymał, były bliskie tych, jakich oczekiwał.

Z kolei Dana White w najnowszym wywiadzie z TMZ.com zapewnił, że rozmowy z Jorge Masvidalem przebiegły bardzo sprawnie. Był przekonany od początku, że zwieńczy je porozumienie.
– To taka sama sytuacja jak w przypadku walki Justina Gaethje z Tonym Fergusonem – powiedział amerykański promotor. – Gaethje dostrzegł okazję i ją wykorzystał. To wspaniale ze strony Masvidala, że się wślizgnął na miejsce Gilberta Burnsa, którego test dał wynik pozytywny.

– Gilbert Burns to gość z 1. miejsca w rankingu. Świetny pojedynek, ale się posypał. Walką, którą ludzie chcą obejrzeć, jest jednak ta aktualna. Genialnie ze strony Masvidala, że wszedł na to miejsce i wziął tę walkę.

W drodze do walki co i rusz pojawia się temat pasa BMF (Najostrzejszego Skurwiela), który Jorge Masvidal zdobył w listopadzie ubiegłego roku, pokonując Nate’a Diaza. Czy zatem znajdzie się on na szali w sobotę w Abu Zabi?
– Nie będzie pasa BMF – powiedział White. – Usman bardzo chce, żeby znalazł się na szali. Nie daje mi spokoju i ciągle pisze: „Nie rozumiem, dlaczego ten pas nie jest na szali. Gość opowiada, że jest mistrzem BMF. Chcę to załatwić raz na zawsze. Nie odbierze mi mojego tytułu, ale ja odbiorę mu jego pas BMF”. Możecie mi wierzyć, Usman nie przestaje mnie o to terroryzować. Ale to był jednorazowy pas.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Chciałem podać rękę, powiedział mi: spie*dalaj” – Okniński porównał zachowanie po walce Pudzianowskiego i Janikowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply