Rosyjskie MMAUFC

„Niebawem pokaże pełen potencjał” – Islam Makhachev wskazał najbardziej perspektywicznego lekkiego UFC

Islam Makhachev wskazał zawodnika w wadze lekkiej UFC, któremu wróży świetlaną przyszłość.

Wśród najbardziej perspektywicznych zawodników kategorii lekkiej UFC wymienia się często Armana Tsarukyuana, Rafaela Fizieva czy Brada Riddella.

Jednak Islam Makhachev – kiedyś również uważany za wielki talent, a dziś zawodnik liczący się w rozgrywce mistrzowskiej – zapytany w najnowszym wywiadzie z RT MMA o najbardziej perspektywicznego fightera, wskazał kogoś innego…

– Na przykład Arman Tsarukyan, (Rafael) Fiziev, Damir Ismagulov – powiedział. – Wszyscy oni są bardzo dobrzy i są na fali wznoszącej.

– Wiem na przykład, że Damir Ismagulov jest bardzo mocnym gościem. Pokonał (Thiago) Moisesa. Dobrze wyglądał w M-1 i teraz w UFC też pewnie wygrywa.

– Miał niestety kilka kontuzji, ale to nadal zawodnik, którego nie mieliśmy okazji dobrze poznać. Nie pokazał jeszcze fanom MMA swojego pełnego potencjału. Myślę jednak, że niebawem się to zmieni.

Damir Ismagulov (23-1) przeszedł do UFC w 2018 roku w glorii mistrza wagi lekkiej M-1 Global. Z powodu trapiących go kontuzji Kazach stoczył w oktagonie amerykańskiego giganta dopiero cztery walki, wszystkie jednak zwyciężając.

Ostatnio 30-latek był widziany w akcji w maju tego roku, powracając do startów po prawie 2-letniej przerwie. Po ciężkim starciu wypunktował Rafaela Alvesa. Łącznie Ismagulov może pochwalić się aż osiemnastoma zwycięstwami z rzędu. Pozostaje niepokonany od sześciu lat, gdy jedyną porażkę w karierze zadał mu w M-1 Ramazan Esenbaev.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Póki co Ismagulov nie ma żadnej zaplanowanej walki.

Natomiast rozpędzony serią ośmiu zwycięstw Islam Makhachev kolejny pojedynek stoczy 30 października w ramach gali UFC 267 w Abu Zabi. Skrzyżuje tam rękawice z byłym mistrzem wagi lekkiej Rafaelem dos Anjosem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button