UFC

„Nie możesz teraz walczyć z kimś, kto nie pomoże ci w sprzedaży PPV” – menadżer o kolejnej walce Khabiba

Menadżer Khabiba Nurmagomedova Ali Abdelaziz opowiedział o możliwych kolejnych krokach sportowych mistrza wagi lekkiej.

Nadal nie wiadomo, kiedy do akcji powróci mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov.

29 stycznia w Las Vegas odbędzie się posiedzenie Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie, która ogłosi, na jaki okres zostanie on zawieszony. W rosyjskich mediach pojawiły się jednak niedawno doniesienia, wedle których obóz zawodnika próbuje dojść do porozumienia z komisarzami, optując za 9-miesięczną banicją.

Z kim natomiast Dagestańczyk mógłby zmierzyć się w najbliższej potyczce? Menadżer mistrza Ali Abdelaziz nie ukrywa, że kluczowym czynnikiem będzie ten finansowy.

Jeśli ma wrócić do walki, to za największe pieniądze.

– powiedział egipski menadżer w MMAJunkie Radio.

Ma rekord 27-0, do tego 12-0 w UFC. Jedna z najlepszych serii w historii. Nikt takiej nie ma.

W kontrakcie z UFC Nurmagomedovowi została jeszcze tylko jedna walka. Jego ojciec Abdulmanap Nurmagomedov zapowiedział, że warunkiem podpisania nowej umowy z amerykańskim gigantem jest uwzględnienie zapisu o jednej walce, którą Dagestańczyk mógłby wybrać sobie sam – w kwestii rywala, miejsca i terminu. Nie jest żadnym sekretem, że chodzi tutaj o Floyda Mayweathera Jr..

Brakuje mu jaj, żeby to zrobić.

– powiedział o emerytowanym amerykańskim bokserze Abdelaziz.

Nie ma jaj, żeby przejść do MMA i walczyć. Boks to niepełny sport. MMA to czysty sport dla prawdziwych facetów. Floyd nie jest tak naprawdę wojownikiem – jest sportowcem. Khabib to wojownik.

W ocenie wszystkich, którzy mają choć odrobinę szacunku do wartości sportowych, w swojej drugiej obronie złota Dagestański Orzeł powinien skrzyżować rękawice z rozpędzonym serią jedenastu zwycięstw Tonym Fergusonem.

Ali Abdelaziz podchodzi jednak do tematu z dużym dystansem, wątpiąc nie tylko w wartość medialną, ale i sportową El Cucuya.

Potrzebowaliśmy 10-11 walk, aby zdobyć mistrzostwo.

– powiedział menadżer.

To najlepsza seria zwycięstw obok Tony’ego. Nie możesz teraz po prostu walczyć z kimś, kto nie pomoże ci w sprzedaży PPV.

Tony Ferguson to niesamowity zawodnik, ale powtarzam, to jedna z najłatwiejszych walk dla Khabiba. Jest nieporadny. Jest wolny. Khabib go rozbije. Zleje go może nawet bardziej niż zlał Conora. Do tej walki dojdzie, ale kiedy – tego nie wiem.

*****

UFC 232: Jones vs. Gustafsson II – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button