UFC

„Nie ma tu wielkiej tajemnicy” – Glover Teixeira zabrał głos po ogłoszeniu walki z Jirim Prochazką

Mistrz wagi półciężkiej Glover Teixeira opowiedział o majowej walce z Jirim Prochazką na UFC 274.
W zeszłym roku, prawie dwadzieścia lat po zawodowym debiucie, Glover Teixeira wdrapał się na sam szczyt MMA, sięgając po pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC. W ramach gali UFC 267 Brazylijczyk odebrał tron Janowi Błachowiczowi, poddając Polaka w drugiej rudzie zawodów.

Do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego 42-latek stanie 7 maja, w walce wieczoru gali UFC 274 w Rio de Janeiro krzyżując pięści z idącym jak burza Jirim Prochazką.
– Jestem bardzo podekscytowany – powiedział Glover w wywiadzie udzielonym BT Sport. – Mówiłem, że maj byłby dobry na powrót i obronę pasa. Potem usłyszałem, że w maju będzie gala w Brazylii, więc byłem już wtedy pewien, że dostanę tam walkę. I tak się stało. Jestem bardzo podekscytowany.

– Wracam do Rio, gdzie trenowałem przez wiele lat. Zanim trafiłem do UFC, walczyłem też w Rio de Janeiro, a teraz wracam tam jako mistrz. Wspaniale.

Młodszy o trzynaście lat Czech wygrał dwanaście ostatnich walk, w tym jedenaście przez nokauty. W UFC zadebiutował w 2020 roku, po szalonej walce ciężko nokautując Volkana Oezdemira. Rok później po równie efektownym pojedynku brutalnie rozprawił się z Dominickiem Reyesem, torując sobie tym samym drogę do walki o złoto.

– Wiedziałem, że to będzie Jiri – powiedział Teixeira. – Przeglądałem już wcześniej jego walki i mentalnie już się na niego szykowałem. Cieszę się więc, że to on.– To bardzo dobry zawodnik. Bardzo niebezpieczny, bo dużo się porusza i wyprowadza różnorodne uderzenia. Muszę więc podejść do tej walki mądrze i robić swoje. Być sobą. Wyjść tam i skończyć walkę.

– Doświadczenie to atut. Nie można temu zaprzeczyć. Jego atutem jest na pewno młodość, dynamika, ale… To, co oni robią teraz, ja już zrobiłem. Teraz więc muszę walczyć mądrze i robić swoje.

Na papierze brazylijsko-czeskie starcie zapowiada się na konfrontację grapplera ze stójkowiczem – i dokładnie tak podchodzi do niego Glover.
– Jak mówiłem, muszę do tego podejść mądrze, mądrze trenować – powiedział. – Muszę tam wyjść i… Nie ma tutaj wielkiej tajemnicy. Widzieliście moje walki. Wszyscy wiedzą, jak zamierzam to rozegrać. Tyle.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button