UFC

„Nie ma opcji” – Charles Oliveira wytypował walki Islama Makhacheva z Dustinem Poirierem i Armanem Tsarukyanem

Charles Oliveira podjął się wytypowania walk mistrza wagi lekkiej UFC Islama Makhacheva z Dustinem Poirierem i Armanem Tsarukyanem.

Były mistrz wagi lekkiej UFC Charles Oliveira nie spodziewa się w najbliższym czasie zmiany na tronie dywizji, gdzie od 2022 roku zasiada jego niegdysiejszy oprawca Islam Makhachev. Brazylijczyk prognozuje, że Dagestańczyk wygra dwie kolejne walki.

Najbliższą stoczy już 1 czerwca, w daniu głównym gali UFC 302 w Newark krzyżując w trzeciej obronie pasa z Dustinem Poirierem, dobrym znajomym Do Bronxa. Brazylijczyk poddał Amerykanina w 2021 roku. Spodziewa się teraz, że podobny los może spotkać Diament w sobotę.

– Każdy uderzacz, który stanie naprzeciwko Islama, może spodziewać się tego samego: przewróci cię, bo na dole ma większe szanse na zwycięstwo – powiedział Charles w rozmowie z MMAFighting.com. – Mówimy jednak o MMA, więc z drugiej strony, jedno dobre uderzenie, które dojdzie celu, może zapewnić ci zwycięstwo.

– Dustin Poirier udowodnił już w poprzedniej walce i wielu innych, że jest w stanie tego dokonać. Ma ciężkie ręce i uderza mocno, więc na pewno może znokautować. Uważam jednak, że Islam pozostanie mistrzem.

W kolejce do walki o pas czeka już w blokach startowych namaszczony na kolejnego pretendenta Arman Tsarukyan. Podczas marcowej gali UFC 299 w Miami Ormianin pokonał na pełnym dystansie właśnie Charlesa Oliveirę.

Mając doświadczenie z walk z obu zawodnikami, w potencjalnej konfrontacji Makhachev vs. Tsarukyan Brazylijczyk stawia na tego pierwszego, nie uważając Ormianina za większe zagrożenie dla Dagestańczyka.

– Islam rozwija się na nogach i jest oczywiście niebezpieczny w parterze z poddaniami – powiedział Do Bronx. – Arman to typ zawodnika, który obala cię i trzyma cały czas na dole. Nie ma opcji. Takiej walki nie wygra.

– Oczywiście jednak to jest MMA, a MMA jest bardzo nieprzewidywalne. Gość zamyka oczy, rzuca cepem, trafia i jesteś znokautowany. Trafia cię kopnięciem, ty idziesz po obalenie, a kończysz w poddaniu.

– MMA jest nieprzewidywalne, ale uważam, że Islam jest znacznie bardziej doświadczony, bardziej skupiony, głodny i o wiele silniejszy od Armana.

Kiedy Charles Oliveira powróci do oktagonu i kto będzie jego rywalem, póki co nie wiadomo. Do walki z Brazylijczykiem garnie się Mateusz Gamrot, ale Do Bronx zainteresowania takim zestawieniem nie przejawia.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button