„Nie jestem antyszczepionkowcem, ale się nie zaszczepię” – starcie Chandler vs. Gaethje na nowojorskiej gali UFC 268 zagrożone

Michael Chandler wyjaśnił, dlaczego jego szykowana na listopadową galę UFC 268 w Nowym Jorku walka z Justinem Gaethje może nie dojść do skutku.

We wtorek przodujący w obostrzeniach sanitarnych kroczących w stronę segregacji burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio obwieścił, że jego miasto będzie pierwszym w Stanach Zjednoczonych uzależniającym korzystanie z restauracji, siłowni czy występowania na scenie od okazania dowodu na przyjęcie co najmniej jednej dawki szczepionki na koronawirusa.
Nowa polityka sanitarna wejdzie w życie 16 sierpnia. Po okresie przejściowym jej surowe egzekwowanie przez władze rozpocznie się od 13 września, gdy na powrót otwarte zostaną szkoły. De Blasio już wcześniej zarządził, że miejscy urzędnicy muszą się zaszczepić albo robić cotygodniowe testy.

– Jeśli chcesz w pełni uczestniczyć w życiu naszej społeczności, musisz się zaszczepić – zagrzmiał burmistrz podczas konferencji prasowej. – Już czas!
Tymczasem na 6 listopada w nowojorskim Madison Square Garden planowana jest gala UFC 268. Trudno zatem dziwić się, że Dana White zachwycony nowymi pomysłami Billa de Blasio nie jest. Jako zdecydowany przeciwnik segregacji ludzi ze względu zaszczepienie i kategorycznie wykluczający wprowadzenie w swojej organizacji obowiązkowych szczepień, w rozmowie z TSN.ca szef amerykańskiego giganta przyznał, że liczy się z przeniesieniem gali UFC 268 z Nowego Jorku.

– Chcieliśmy zrobić teraz galę w Londynie i się nie udało, więc przenieśliśmy to do Vegas – powiedział. – Planujemy zrobić tę galę w Nowym Jorku, ale jeśli Nowy Jork się nie uda, przeniesiemy ją gdzie indziej.

– Nie wiem, co będzie dalej, jak to się rozegra. Półtora roku temu nie byłem na to gotowy. Teraz jestem gotowy na wszystko. Mam więc gdzieś, jak to się wszystko potoczy, jak poszczególne stany sobie to poukładają. Mam to gdzieś. Jestem gotowy. Teraz mam plan.

W jednej z najciekawszych walk gali UFC 268, którą zwieńczy rewanż Kamaru Usmana z Colbym Covingtonem, Justin Gaethje ma skryzżować rękawice z Michaelem Chandlerem. Pytanie jednak, czy do starcia tego dojdzie, bo z rezerwą najwyraźniej podchodzący do zamordystycznej propagandy Iron ulegać jej nie zamierza – a przynajmniej nie w najbliższym czasie.– Właśnie dowiedziałem się, że Nowy Jork narzuca jakieś surowe nakazy – powiedział Chandler za pośrednictwem Instagram Live (za MMAJunkie.com). – Generalnie po prostu wymagają, abyś był zaszczepiony i okazał się na to dowodem, jeśli chcesz stołować się w zamkniętych pomieszczeniach, trenować na siłowni czy występować przed ludźmi.

– Oczywiście walka w UFC w Madison Square Garden jest traktowana jako jako występ w zamkniętym pomieszczeniu. Do tego czasu nie będę natomiast zaszczepiony. Gdybym miał wystąpić 6 listopada w MSG, nie wiem, ilu zawodników będzie zaszczepionych. Nie mam pojęcia, kto jest zaszczepiony, a kto nie jest.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Nie jestem antyszczepionkowcem. Nie jest tak, że koniecznie nie wierzę w szczepionki. Nie zamierzam jednak brać szczepionki, dopóki nie zostanie w 100 procentach zatwierdzona przez FDA ( U.S. Food and Drug Administration). Mieliśmy setki testów klinicznych na szczepionki na odrę czy ospę wietrzną, które przyjął mój syn. I na wiele innych, które są z nami od setek lat i które są sprawdzone. Zobaczymy więc. Nie wiem, co się wydarzy.

– Jeśli już, to uważam, że wypełnienie całego MSG wyłącznie przez ludzi zaszczepionych utrudni sprawę i utrudni wyprzedaż. Nie wiem zatem, co się stanie. Jeśli mam być szczery, to uważam, że to wszystko stawia pod znakiem zapytania galę w MSG.

– Ludzie z UFC to geniusze i mistrzowie w organizowaniu gal i zestawianiu walk. Jak jednak powtarzam, nie jestem antyszczepionkowcem. Uważam, że szczepionki są skuteczne. Uważam, że każdy powinien mieć wybór, czy chce wziąć szczepionkę, czy nie chce. Do 6 listopada nie będę zaszczepiony, więc nie będę w stanie wystąpić w Madison Square Garden. Zobaczymy więc.
W przestrzeni medialnej błyskawicznie zawrzało. Pojawiły się opinie, wedle których Chandler chce w ten sposób wymigać się z walki z Gaethje – i dla piewców tej teorii nie ma znaczenia, że były mistrz Bellatora od dawna o nią zabiegał.

Co zaś tyczy się wspomnianej przez Michaela Chandlera Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), to prawdopodobnie na początku września zatwierdzi ona szczepionki. Czy jednak Iron rzeczywiście wyłącznie od zgody Agencji uzależnia przyjęcie szczepionki, przekonamy się pewnie w najbliższym czasie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply