UFC

Nie dla Dariusha rola rezerwowego do walki Oliveira vs. Makhachev! „Będę na UFC 280, aby zrobić wagę”

Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie to nie Beneil Dariush będzie rezerwowym do walki o tron wagi lekkiej na UFC 280.
Od kilku dobrych tygodni Beneil Dariush jak mantrę powtarzał, że jest rezerwowym do walki o pas mistrzowski wagi lekkiej pomiędzy Charlesem Oliveirą i Islamem Makhcachevem, która uświetni galę UFC 280 w Abu Zabi.

Sposobiący się do starcia z Mateuszem Gamrotem irański Amerykanin stwierdził, że takie informacje przekazał mu jego menadżer Ali Abdelaziz.
W poniedziałek okazało się jednak, że na mieście inne są już treście. Mistrz wagi piórkowej Alexander Volkanovski poinformował bowiem za pośrednictwem YT, iż to on wejdzie na zastępstwo, jeśli z jakiegokolwiek powodu Brazylijczyk lub Dagestańczyk wypadną z walki wieczoru.

– Tak, rola rezerwowego potwierdzona – powiedział Alexander. – Domagałem się tego, mówiłem, że tego chcę. Musiałem tylko upewnić się, że wszystko w porządku z ręką – i wszystko jest w porządku. Wszystko potwierdzone, jest zielone światło do walki, UFC jest na pokładzie, wszyscy są na pokładzie.

– Będę na UFC 280, aby zrobić wagę i nie mogę się tego doczekać. Zobaczymy, co się wydarzy. Jeśli ktoś nie da rady, jestem na posterunku. A jeśli nie, to mam zagwarantowane, że jestem następnym gościem do walki o pas.Nie jest to na pewno najlepsza wiadomość ani dla Beneila Dariusha, ani dla Mateusza Gamrota, ani wreszcie dla Michaela Chandlera czy Dustina Poiriera, którzy skrzyżują rękawice w listopadzie. Cała czwórka wierzy bowiem, że od pojedynku o złoto ze zwycięzcą starcia Oliveiry z Makhachevem dzielić może ich jedna li tylko wygrana.

Niepokonany pod sztandarem UFC Alexander Volkanovski ma na koncie już cztery obrony tytułu mistrzowskiego kategorii piórkowej. Od ostatniej – dominującego zwycięstwa z Maxem Hollowayem w trylogii – celuje w tron 155 funtów.
Kilka dni temu pojawiły się doniesienia, wedle których Australijczyk miałby powrócić do oktagonu przy okazji lutowej gali UFC 284 w Perth, ale jak ma się to do jego zapewnień o statusie pretendenta do pasa w 155 funtach – czy na swoim terenie stanie przed szansą walki o drugi pas? – nie wiadomo.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button