„Nie będzie walki!” – Tony Ferguson ostrzega Charlesa Oliveirę przed przestrzeleniem wagi

Tony Ferguson zagroził Charlesowi Oliveirze, że nie będzie z nim walczył, jeśli ten wyraźnie przekroczy limit wagowy.

W drodze do hitowo zapowiadającej się konfrontacji z Charlesem Oliveirą, która odbędzie się podczas sobotniej gali UFC 256 w Las Vegas, Tony Ferguson wysłał osobliwe ostrzeżenie pod adresem swojego rywala.

Słynący z bardzo poważnego podejścia do wypełniania limitu wagowego – tak poważnego, że wypełnia go czasami nawet wtedy, gdy nie ma takiej potrzeby – Amerykanin zagroził mianowicie Brazylijczykowi, że walki nie będzie, jeśli ten nie zmieści się w ustalonym limicie 156 funtów.

– Spodziewam się, że Brazylijczyk Charles Oliveira i inni jak zwykle przekroczą wagę – napisał na Instagramie Tony. – Mówię to więc już teraz. Temat: walka w ostatniej chwili, Charles Oliveira nie będzie ścinał wagi przez cały tydzień i wniesie 3-4 funty za dużo, później wykorzystując wymówkę z walką wziętą w ostatniej chwili.
– Jeśli jednak przestrzeli wagę aż tak, nie będziemy walczyć. A więc, załogo, zadbajcie o to, aby odwiedzić media społecznościowe Charlesa Oliveiry i zachęcić do go zrobienia wagi, jeśli chcecie obejrzeć tę walkę.

Skąd taki wpis El Cucuya? Czy posiada jakiekolwiek zakulisowe informacje o problemach z wagą Brazylijczyka? Czy wyjdzie do walki, jeśli Oliveira przekroczy wagę o 1-2 funty? A może powyższy wpis Amerykanin jest odpowiedzią na poniższe zdjęcie opublikowane przez do Bronxa na Twitterze? Jak to zwykle w przypadku Fergusona bywa – nie do końca wiadomo.

Wiadomo natomiast, że Charles Oliveira trzykrotnie w karierze w UFC przekroczył ustalony limit wagowy. Rzecz jednak w tym, że dotyczyło to pojedynków zakontraktowanych w kategorii piórkowej, w której przez lata rywalizował. W starciach w wadze lekkiej nigdy nie przekroczył ustalonego limitu, wielokrotnie wnosząc na wagę nawet poniżej 154 funtów.Co zaś tyczy się jeszcze El Cucuya, to poinformował on również o zakończeniu współpracy z niesławną w Polsce – za sprawą Joanny Jędrzejczyk – firmą dietetyczną Perfecting Athletes, choć nie wyjaśnił powodów za taką decyzją stojących. Stwierdził jedynie, że chciał powrócić do swoich starych metod ścinania wagi. Jak zapewnił, czuje się świetnie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Kroganin

    10 grudnia 2020 at 12:38

    Oliviera jeszcze ze „złotym” zębem wyglądał bardziej zadziornie :D

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply