„Naprawdę jestem pod dużym wrażeniem” – Mateusz Gamrot wskazał lekkiego UFC, którego szczególnie chętnie ogląda

Mateusz Gamrot wskazał zawodnika z kategorii lekkiej UFC – poza Khabibem Nurmagomedovem – którego szczególnie lubi oglądać.

Rozdający swego czasu karty w dwóch kategoriach wagowych KSW, a obecnie wojujący pod sztandarem UFC Mateusz Gamrot nigdy nie ukrywał, że niezwykle ceni sobie umiejętności i podejście do walki niepokonanego mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova.

Zapytany w najnowszym wywiadzie udzielonym Waldemarowi Kaście dla KRUK’s different, czy to Dagestańczyk jest jego ulubionym zawodnikiem wszech czasów, kudowianin nie zawahał się, potwierdzając. Wskazał jednak jeszcze jednego zawodnika, którego pojedynku uwielbia oglądać, niezwykle go sobie ceniąc…

– Ale na przykład ten Charles Oliveira? – powiedział Mateusz. – To on, powiem ci, naprawdę… Teraz zapowiedziana jest ta walka z Fergusonem. Wiadomo, Ferguson – świr, też bardzo mocny, dziwne rzeczy robi, ale ten Charles Oliveira… Naprawdę jestem pod dużym wrażeniem tego zawodnika.
Do akcji rozpędzony serią siedmiu zwycięstw i niezwykle efektownie walczący Brazylijczyk powróci już w sobotę, w ramach gali UFC 256 w Las Vegas stając w szranki ze wspomnianym Tonym Fergusonem. Zwycięstwo może okazać się dla Charlesa Oliveiry przepustką do walki o złoto.

Oczywiście droga do potencjalnej potyczki z Do Bronxem jest w przypadku Mateusza Gamrota bardzo daleka, ale polski zawodnik z chęcią sprawdziłby się z Brazylijczykiem.

– Przyjemnością byłoby z nim zawalczyć, ale bardzo wielu jest takich zawodników – powiedział. – Przyjemność z takim topowym gościem, weteranem UFC, który walczy tam całą karierę – bo go śledzę. Przyjemność może nie tyle cielesna, bo dostawałbym bomby albo on by dostawał, ale byłby to bardzo duży honor.Gamer w debiutanckim boju w UFC przegrał niejednogłośną decyzją sędziowską z Guramem Kutateladze. Do oktagonu chciałby powrócić w okolicach marca przyszłego roku. Wcześniej udaje się natomiast ponownie do American Top Team, aby tam szlifować umiejętności.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply