Najlepszy bokser w UFC? Dustin Poirier nie ma wątpliwości! Wskazał na byłego klubowego kolegę z ATT!

Nie zawahał się ani chwili Dustin Poirier, gdy zapytano go, kto jest najlepszym bokserem w UFC!
Wraz z zeszłotygodniowym powrotem do oktagonu Maxa Hollowaya – Hawajczyk po fantastycznym widowisku wypunktował Yaira Rodrigueza w walce wieczoru gali UFC Fight Night w Las Vegas – na nowo rozgorzały dyskusje pod tytułem: kto jest najlepszym bokserem w UFC?
Wszystko oczywiście dlatego, że Hawajczyk często określany był tym właśnie mianem. Głównie – wydaje się – z uwagi na astronomiczną liczę uderzeń, jakimi w każdej niemal walce traktuje swoich oponentów.

Temat przed walką Błogosławionego z Panterą podjął też samozwańczy najlepszy bokser w UFC Conor McGregor, który wyśmiał Hawajczyka. Przypomiał, że w każdym niemal pojedynku inkasuje on ponad 100 uderzeń, konstatując, że automatycznie wyklucza go to z dyskusji o najlepszym pięściarzu pod sztandarem amerykańskiego giganta.

Jak natomiast widzi to zawodnik, który może pochwalić się dwoma zwycięstwami nad Maxem Hollowayem i Conorem McGregorem – z Irlandczykiem raz też przegrał – czyli Dustin Poirier? O to w najnowszej odsłonie programu The MMA Hour zapytał go dziennikarz Ariel Helwani…– Zgadzasz się, że (Max Holloway) jest najlepszym bokserem w UFC? – zapytał dziennikarz.

– Nie – odpowiedział jakby nieśmiało, ale z przekonaniem Poirier. – Nie…

– Kto jest najlepszym bokserem w UFC?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Stary… Właśnie rozmawiałem o tym z Thiago Alvesem. Uważam, że jest nim Petr Yan. Naprawdę.

– Ciekawe – zadumał się niesłynący nigdy z zagłębiania się w jakiekolwiek detale techniczne dziennikarz. – Ciekawe… Dlaczego?

– Po prostu chodzi o sposób, w jaki się porusza. Nie ma tam żadnego marnotrawstwa ruchów. Jego ustawienie jest zawsze dobre. Jego praca na nogach… Nigdy nie traci nóg pod sobą. Nie ładuje uderzeń, a jednak wyprowadza czyste i mocne ciosy. Dobra celność. Uderza dobrze na doły. Przeplata uderzania na górę z tymi na dół. Jest po prostu wiele rzeczy, które robi naprawdę, naprawdę dobrze.
– Nie spodziewałem się, że wskażesz Petra Yana – przyznał zaskoczony Helwani. – Dobry wybór. Spędził trochę czasu w ATT. Myślałem, że wskażesz na siebie, skoro pokonałeś Maxa. A zatem jesteś najlepszym bokserem w UFC.

– Jestem w czubie. Jestem w czubie, ale nie mogę powiedzieć, że jestem tym najlepszym. Nie jestem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Mając na uwadze poniższy wpis, jaki opublikował po walce Maxa Hollowaya z Yairem Rodriguezem, przywołany przez Dustina Poiriera Petr Yan – który do walki z Aljamainem Sterlingiem przygotowywał się w American Top Team – podziela zdanie Diamentu

Sybirak kilka tygodni temu po świetnej walce pokonał Cory’ego Sandhagena, sięgając po tymczasowy pas mistrzowski wagi koguciej. Jego kolejnym rywalem będzie najprawdopodobniej w rewanżu Aljamain Sterling.

Z kolei Dustin Poirier przygotowuje się do grudniowej potyczki z Charlesem Oliveirą, na szali której znajdzie się złoto 155 funtów.

Jest zdecydowany faworyt! Kursy bukmacherskie na walkę Gamrot vs. Ferreira ujawnione!

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply