„Na pewno by się przydały” – Błachowicz potwierdza zainteresowanie sparingami z Khalidovem

Jan Błachowicz zabrał głos na temat potencjalnych sparingów z Mamedem Khalidovem w drodze do walki z Israelem Adesanyą.

Kilka dni temu mistrz kategorii półciężkiej UFC Jan Błachowicz, który w pierwszej obronie tytułu zmierzy się 6 marca w walce wieczoru gali UFC 259 w Las Vegas z przenoszącym się do 205 funtów królem wagi średniej Israelem Adesanyą, zdradził, że w ramach przygotowań chętnie posparowałby z zasiadającym na tronie 84 kilogramów KSW Mamedem Khalidovem.

– Na Instagramie wyskoczyło mi zdjęcie Mameda i sobie pomyślałem, że przecież on ma taki dziwny styl – powiedział wówczas cieszynianin w rozmowie z TVP Sport. – Będziemy o tym myśleć. Będę musiał porozmawiać z trenerami, jak to widzą i czy oczywiście Mamed będzie w ogóle chętny do przyjazdu, do pomocy.
O potencjalne sparingi z Mamedem Khalidovem zapytał też Cieszyńskiego Księcia Jarosław Świątek z MyMMA.pl

– Wczoraj mi to wpadło do głowy tak na szybko – powiedział Błachowicz. – Muszę przegadać z trenerami w ogóle, czy coś takiego bierzemy pod uwagę. Czy my pojedziemy tam na jakąś gościnę, czy może oni przyjechaliby do nas na jakieś rundki sparingowe. Zobaczymy.– Mamed jednak ma tę szybkość, ma niekonwencjonalny styl, którym potrafi zaskoczyć, więc… Na pewno by się to przydało. Ale mówię, porozmawiam jutro z trenerem i podejmiemy decyzję.

Czy współpraca na linii Błachowicz – Khalidov dojdzie do skutku? Póki co nie wiadomo. Głównym sparingpartnerem cieszynianina pozostaje był bokser i kickbokser a obecnie zawodnik MMA Izu Ugonoh, choć nie jest też tajemnicą, że polski mistrz trenuje też z lżejszymi, szybszymi kickbokserami.
Cały wywiad poniżej:

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply