UFC

„Mentalność przegranego” – Khabib Nurmagomedov bez ceregieli o walce McGregor vs. Cerrone

Rozdający karty w wadze lekkiej Khabibowi Nurmagomedovowi nie przypadły do gustu wypowiedzi Donalda Cerrone przed galą UFC 246.

Zasiadający na mistrzowskim tronie kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov od dłuższego już czasu daleki jest do okazywania jakiegokolwiek entuzjazmu, gdy w licznych z nim wywiadach pada pytanie o Conora McGregora. Dagestańczyk zwykł je bagatelizować, podkreślając, że w rozmowach dotyczących rozgrywek na najwyższym poziomie sportowym nie ma miejsca na Irlandczyka.

Niepytany o Notoriousa, Khabib praktycznie nigdy nie wspomina o nim z własnej nieprzymuszonej woli, nawet notoryczne medialne przytyki – nierzadko nieszczególnie wyszukane – ze strony byłego podwójnego mistrza puszczając mimo uszu.

Trudno wobec tego dziwić się, że w drodze do gali UFC 246, którą 18 stycznia zwieńczy w Las Vegas pojedynek pomiędzy powracającym do akcji po 16-miesięcznej przerwie – i porażce z Dagestańskim Orłem właśnie – Conorem McGregorem i zaprawionym w bojach Donaldem Cerrone, mistrz nie poświęca temu wydarzeniu większej – by nie rzec: żadnej – uwagi.
Tak przynajmniej było do tej pory, bo stan ten rzeczy właśnie uległ delikatnej zmianie. Delikatnej, bo Khabib Nurmagomedov zabrał głos nie tyle na temat Conora McGregora co jego rywala, Donalda Cerrone.

Wszystko za sprawą poniższego materiału promocyjnego przygotowanego przez organizatorów przed galą UFC 246, w którym Kowboj opowiada o targających nim przed walką emocjach, nie ukrywając, że wejście do oktagonu zawsze stanowi dla niego ogromne przeżycie i wyzwanie…

Za każdym razem jestem tak samo przerażony i zdenerwowany. Moje nogi są jak z ołowiu, moje ręce są jak z ołowiu, a ściągają cię tam na miejsce tak wcześnie…

– mówi na powyższym nagraniu Kowboj.

Siedzisz tam na zapleczu, oglądasz walki i patrzysz na tykający zegar, próbując dojść, ile jeszcze walk przed tobą – bo muszę przygotować się odpowiednio wcześnie.

Ale twoje ciało nie jest gotowe. Z jakiegoś powodu jest to najgorszy wieczór w twoim życiu. Jesteś chory, moje nerwy szaleją. Potem wymiotuję. Wymiotuję za każdym razem. Po dziś dzień.

I właśnie te wypowiedzi Amerykanina przykuły uwagę Dagestańskiego Orła, który opublikował w mediach społecznościowych – a konkretnie na Instagram Stories – krótki acz niepozostawiający wątpliwości w temacie wpis.

Dagestańczyk zamieścił mianowicie fragment powyższego nagrania, który opatrzył wymownym opisem: „Mentalność przegranego”.Nie jest to jednak pierwszy komentarz Nurmagomedova w sprawie walki wieczoru gali UFC 246. Przed kilkoma tygodniami podczas jednej z konferencji prasowych został bowiem zapytany o swój typ na to właśnie starcie, ale odniósł się do tematu krótko i niechętnie.

Spośród ostatnich dziesięciu walk Cerrone przegrał siedem albo osiem.

powiedział wówczas.

A ten drugi też niczego nie wygrywał. Powiedzmy, że to rozgrywki klasy B. Nie interesuje mnie, kto wygra. Nie ma tu nic ciekawego.
Dagestańczyk jest obecnie skoncentrowany na trzeciej obronie pasa mistrzowskiego. 18 kwietnia w walce wieczoru gali UFC 249 skrzyżuje rękawice z rozpędzonym serią dwunastu zwycięstw Tonym Fergusonem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button