„Myślałem, że jesteś mądrzejszy” – Jon Jones odpowiada na przytyki i propozycję rewanżu Matta Hamilla

Jon Jones nie ukrywał rozczarowania ostatnimi wypowiedziami Matta Hamilla – jedynego zawodnika, który ma w bilansie zwycięstwo z nim.

Przed kilkoma dniami głównodowodzący UFC Dana White zapowiedział, że powalczy o oficjalne wymazanie porażki z Mattem Hamillem – poniesionej przez dyskwalifikację – jakiej doznał w 2009 roku rozdający od lat karty w wadze półciężkiej Jon Jones.

Zobacz także: Martin Lewandowski nie był zdziwiony drugą porażką Ariane Lipski w UFC

Do tematu odniósł się też Młot, który wypomniał Bonesowi stosowanie środków dopingujących, jednocześnie wychodząc z pomysłem doprowadzenia do rewanżu.

Wklejając fragment wpisu Hammilla, w którym ten napisał: „Rewanż? Zróbmy to. Mam nadzieję, że tym razem będzie czysty”, Jones odniósł się do tematu.

Jasny gwint, Matt, tak brak szacunku. Myślałem, że jesteś mądrzejszy. Szczerze mówiąc, nigdy nie powiedziałem na ciebie złego słowa.

Powiedzmy to jasno i otwarcie – zdecydowanie nie szukam rewanżu.

Szczerze powiem, to bardzo niemiłe zaskoczenie. To kolega z północnego Nowego Jorku. Na przestrzeni wszystkich tych lat zawsze go uwielbiałem. Zabawne jacy są ludzie. Nawet jednak nie jestem na niego zły. Rozumiem, że to jego sposób na sławę. Po prostu wolałbym, żebyśmy inaczej do tego podeszli. Ale bez różnicy.

42-letni dziś Matt Hamill rozstał się z UFC w 2013 roku. Od tego czasu stoczył pięć walk, dwie ostatnie – z Luizem Cane i Chrisem Birchlerem – wygrywając.
Jon Jones przygotowuje się natomiast do walki w obronie pasa mistrzowskiego 205 funtów z Thiago Santosem. Dojdzie do niej podczas gali UFC 239, która odbędzie się za tydzień w Las Vegas.

*****

Jon Jones reaguje na podjętą przez Danę White’a próbę unieważnienia porażki z Mattem Hamillem

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply