Mordercza szybkość i moc Weili Zhang – Chinka szokuje na media treningu (VIDEO)

Krótkie tarczowanie Weili Zhang podczas media treningu przed UFC 248 wywołało nie lada poruszenie w świecie MMA.

Ponad dwuletnie panowanie Joanny Jędrzejczyk w kategorii słomkowej UFC, naznaczone pięcioma obronami tytułu mistrzowskie, dobiegło końca w listopadzie 2017 roku, gdy niespodziewanie znokautowała ją Rose Namajunas.

W co-main evencie sobotniej gali UFC 248 w Las Vegas polska zawodniczka stanie jednak przed szansą odzyskania korony, która w zeszłym roku dwukrotnie zmieniła właścicielkę – najpierw Thug Rose została brutalnie znokautowana przez Jessicę Andrade, a potem detronizacji Brazylijki dokonała Weili Zhang.

I to właśnie Chinka będzie w sobotę rywalką Joanny Jędrzejczyk.

Niepokonana od siedmiu lat zawodniczka, która przegrała tylko w zawodowym debiucie w 2013 roku, jest zresztą bukmacherską faworytką w konfrontacji z Polką, ale szczególnie nad Wisłą nie brak opinii, że szybkość, technika i zwłaszcza kondycja Jędrzejczyk jak najbardziej mogą zaprowadzić ją do odzyskania tronu.

Jednak migawki z media treningu chińskiej mistrzyni mogą napawać niepewnością. Zhang prezentuje się bowiem na tarczach wybornie.

Chinka, która aż siedemnaście z dwudziestu zwycięstw w karierze odniosła przed czasem, zapowiada, że identyczny los spotka Polkę – znokautuje ją.Jędrzejczyk stwierdziła jednak podczas spotkania z dziennikarzami po otwartym treningu, że takie właśnie podejscie ze strony Zhang bardzo ją motywuje. Jest przekonana, że jej szybkość i kondycja okażą się decydujące.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Błachowicz czy Reyes? „Nie wiem, jak można gościowi odmówić” – Jones zabiera głos!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply