UFC

„Mogę skorzystać z inhalatora?” – zwycięstwo Grega Hardy’ego z Benem Sosolim zmienione na no-contest

Nie będzie miło wspominał walki z Benem Sosolim w Bostonie Greg Hardy – jej wynik zmieniono bowiem ostatecznie na no-contest.

Wynik walki Grega Hardy’ego z Benem Sosolim – wygranej przez tego pierwszego jednogłośną decyzją sędziowską podczas gali UFC on ESPN 6 w Bostonie – został zmieniony na no-contest, o czym oficjalnie poinformowali organizatorzy.

Zobacz także: „Uderzył go jak pi*da” – menadżer Khabiba zaatakował menadżera Jonesa

Powód? Hardy w przerwie między drugą i trzecią rundą skorzystał z inhalatora.

– Mogę skorzystać z mojego inhalatora? – spytał Hardy inspektora z Komisji w przerwie.
– Gdzie jest? – zapytał komisarz.
– W mojej kieszeni – powiedział trener Din Thomas.
– Jest pozwolenie medyczne? – dopytał komisarz.
– Tak – odparł Hardy – Zatwierdzone przez USADA.

Po walce okazało się jednak, że nie było żadnego pozwolenia ze strony Komisji na zastosowanie inhalatora. Co prawda inspektor z ramienia Komisji udzielił takowego Hardy’emu w narożniku, ale jak się okazuje, nie miał on do tego uprawnień.

Byłem w ringu i razem z trenerami zapytaliśmy komisję, czy będzie ok, jeśli skorzystam z inhalatora.

– powiedział po walce Hardy.

Powiedzieli, że tak, więc skorzystałem.

Nadal jestem nowym gościem w tym sporcie. Zrobiłem w tej sytuacji to, co robię zawsze – zapytałem o zgodę i zrobiłem, na co dostałem zgodę.

Chciałem udowodnić w tej walce, że jestem wojownikiem. Mówiłem przed walką, że chcę tam wejść i dać widowisko. Pokazać, jak dużego progresu dokonałem. Chodziło o przewalczenie 15 minut, zaprezentowanie różnych broni i niepopełnienie głupich błędów poprzez inkasowanie jabów na twarz.

To wszystko zasługa Dina Thomasa. Mam wiele broni i równą kondycję na pełne trzy rundy. Teraz wrócimy do klubu, zastanowimy się i pozwolę, aby moja drużyna podjęła dalsze decyzje.
Spośród czterech dotychczasowych walk w UFC Greg Hardy wygrał dwie. Doznał jednak porażki – przez dyskwalifikację – a teraz do bilansu dołożył no-contest.

*****

Wyniki UFC Boston: Greg Hardy po bezbarwnej walce wypunktował Bena Sosoliego

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Back to top button