„Módl się o litościwego sędziego” – Chandler odpowiedział Fergusonowi, Ferguson – RDA, Fiziev ponowił wyzwanie RDA

Trwa medialny kocioł w wadze lekkiej UFC, gdzie wyzwania rzucane są na lewo i prawo.
Nie ustają medialne swary pomiędzy zawodnikami z szerokiej czołówki kategorii lekkiej UFC, którzy nie mają póki co żadnej zestawionej walki.

Na ponowione w sobotę zaproszenie w oktagonowe tany – powtórne, bo kilka lat temu mieli okazję się się w nie wdać – ze strony Rafaela dos Anjosa odpowiedział w końcu rozchwytywany w dywizji Tony Ferguson.
– Masz plany na 19 lutego? – napisał do Amerykanina Brazylijczyk. – Z mojej strony dałem UFC zielone światło.

– Ach! – odpowiedział El Cucuy. – Stary kumpel! Pozwól, że skonsultuję to z moją sekretarką. Uzbrój się w cierpliwość…

Niewidziany w glorii zwycięzcy od trzech walk – wyzywany też do boju przez Gregora Gillespiego – Tony Ferguson doczekał się z kolei odpowiedzi od pokonanego w dwóch ostatnich starciach Michaela Chandlera, który z kolei ostatnimi czasy haruje jak zły, aby wyżebrać oktagonowe błogosławieństwo Conora McGregora.

– Jest i moja dziwka! – napisał wczoraj na Twitterze El Cucuy. – Dana White i ekipa przekazali mi twoją wiadomość, że będziesz na mnie gotowy w kwietniu/czerwcu. Wygląda na to, że próbujesz odwlec w czasie wpierdol, który jestem ci dłużny za to, że poszedłeś na skróty.

Co na to były mistrz Bellatora?– Oj, Tony – napisał Iron. – Jest niewielu gości w tym sporcie, których naprawdę szanuję… Jesteś jednym z nich. Tylko i wyłącznie z powodu twojej długowieczności, a nie twojej obecnej pozycji czy znaczenia w dywizji. Rozbiję cię od gongu do gongu. Módl się o litościwego sędziego. Zobaczymy, czy dojdzie do tej walki.

Natomiast przytoczone wyżej zaczepki Rafaela dos Anjosa pod adresem Tony’ego Fergusona nie uszły uwadze celującego w starcie z Brazylijczykiem Rafaela Fizieva. Rozpędzony serią pięciu zwycięstw Kirgiz raz jeszcze zaprosił byłego mistrza do walki.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Wszyscy widzieliśmy już tę walkę – napisał Ataman. – A ja odpowiedziałem już UFC, że jestem dostępny w tym terminie.

– Rafa, Rafa, Rafael… – powiedział Fiziev na drugim nagraniu. – Wczoraj jest historią, jutro jest tajemnicą, ale dzisiaj jest darem. Dlatego nazywa się teraźniejszość. Sprawdźmy, kto jest najlepszym Rafaelem w UFC.

Póki co spośród zawodników sklasyfikowanych na miejscach 5-15 w kategorii lekkiej tylko Arman Tsarukyan ma już zestawiony pojedynek – z Joelem Alvarezem.
W okolicach kwietnia-czerwca do akcji chce natomiast powrócić okupujący 12. miejsce w klasyfikacji Mateusz Gamrot. Po zwycięstwie z Diego Ferreirą Polak rzucił wyzwanie Michaelowi Chandlerowi, choć niedawno przyznał, że z wielką przyjemnością poszedłby też w tany z Tonym Fergusonem. Zaznaczył jednak, że jest otwarty na każde zestawienie w 155 funtach.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply