UFC

Modestas Bukauskas vs. Vinicius Moreira na lipcowej gali UFC Fight Island

Matchmakerzy nie zawiesili szczególnie wysoko poprzeczki Modestasowi Bukauskasowi w debiucie w UFC.

Były mistrz kategorii półciężkiej Cage Warriors Modestas Bukauskas (10-2) zadebiutuje pod sztandarem UFC przy okazji zaplanowanej na 15 lipca w Abu Zabi gali. Jego rywalem będzie walczący o utrzymanie w amerykańskiej organizacji Vinicius Moreira (9-4).

O zestawieniu doniósł portal Combate.com.

26-letni Litwin może pochwalić się serią sześciu zwycięstw, wszystkich przed czasem. W pokonanym polu zostawiał między innymi Marcina Wójcika, którego znokautował w drugiej rundzie w marcu 2019 roku.

Po pas mistrzowski sięgnął trzy miesiące później, nokautując Marthina Hamleta Nielsena. Ostatnio był natomiast widziany w akcji w listopadzie ubiegłego roku, w ramach gali Cage Warriors 111 nokautując w pierwszej rundzie Riccardo Nosiglię i tym samym broniąc pas mistrzowski.

Vinicius Moreira swojej dotychczasowej przygody z UFC nie zaliczy do udanych. Stoczył dotychczas trzy pojedynki, wszystkie trzy przegrywając w pierwszych rundach. W debiucie padł pod uderzeniami Alonzo Menifielda. Następnie ten sam los zafundował mu Eryk Anders. Wreszcie we wrześniu ubiegłego roku przegrał przez poddanie z Paulem Craigiem w ramach gali UFC on ESPN+ 17.

Starcie zapowiada się na pojedynek stójkowicze w osobie Bukauskasa z parterowcem w osobie Moreiry. Litwin gigantem defensywy zapaśniczej może nie jest, ale Brazylijczyk tytanem zapasów również. Wydaje się natomiast, że w stójce będzie to gra do jednej bramki.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Modestas Bukauskas – 1.45
Vinicius Moreira – 2.65

Wstępny typ:

Modestas Bukauskas

Rozpiska UFC Fight Island

205 lbs: Modestas Bukauskas (10-2) vs. Vinicius Moreira (9-4)
115 lbs: Carla Esparza (16-6) vs. Marina Rodriguez (12-0-2)
125 lbs: Ariane Lipski (12-5) vs. Luana Carolina (6-1)
170 lbs: Abdul Razak Alhassan (10-1) vs. Mounir Lazzez (9-1)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Miał swoją szansę!” – White stwierdził, że „sfrustrowany” McGregor odrzucił walkę z Fergusonem na UFC 249

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button