UFC

Mike Perry vs. Alan Jouban na UFC on FOX 22

Mike Perry ostatecznie stanie naprzeciwko Alana Joubana – a nie Matta Browna – na gali UFC on FOX 22 w Sacramento.

Okazuje się, że wcześniejsze doniesienia o pojedynku między Mattem Brownem (20-15) i Mikiem Perrym (9-0) okazały się błędne, do czego przyznał się też ich autor, przepraszając za pomyłkę. Platynowy Mike skrzyżuje ostatecznie rękawice z Alanem Joubanem (14-4), a do pojedynku dojdzie na gali UFC on FOX 22, która odbędzie się 17 grudnia w Sacramento. O zestawieniu poinformował dziennikarz Brian Martin z DailyNews.com.

Brahma wygrał cztery z ostatnich pięciu pojedynków, ustępując jedynie Albertowi Tumenovowi. Ostatnio widziany był w akcji na lipcowej gali UFC Fight Night 90, wypunktowując Belala Muhammada. Wcześniej natomiast znokautował Brendana O’Reilly’ego.

Perry rozpoczął przygodę z oktagonem amerykańskiego giganta od dwóch efektownych nokautów. W debiucie szybko uporał się z Dong Hyun Limem, a ostatnio, na gali UFC 204, w trzeciej rundzie skończył Danny’ego Robertsa.

Starcie zapowiada się na aferę stójkową. Jouban to walczy z odwrotnej pozycji, gustując przede wszystkim w kopnięciach i łokciach z klinczu, natomiast Perry specjalizuje się w ubijaniu rywali pięściami. Brahma jest lepiej poukładany technicznie, ale nie uderza tak mocno, gubi się na wstecznym, a jego stójkowa defensywa – szczególnie przed atakami bokserskimi – bywa dziurawa jak szwajcarski ser, co z pewnością spróbuje wykorzystać agresywnie walczący Perry.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Mike Perry – 2.10
Alan Jouban – 1.70

Rozpiska UFC on FOX 22

Walka wieczoru

115 lbs: Paige VanZant (7-2) vs. Michelle Waterson (13-4)

Pozostałe

170 lbs: Mike Perry (9-0) vs. Alan Jouban (14-4)
170 lbs: Bryan Barberena (12-3) vs. Colby Covington (10-1)

Powiązane artykuły

Back to top button