Polskie MMAUFC

Mike Brown: „Joanna może być większa od Rondy”

Trener American Top Team Mike Brown opowiada o współpracy z Joanną Jędrzejczyk oraz swoich względem Polki oczekiwaniach.

Były mistrz kategorii piórkowej WEC, a od wielu lat trener w klubie American Top Team Mike Brown w rozmowie z Fightland.com nie szczędził pochwał polskiej mistrzyni kategorii słomkowej Joannie Jędrzejczyk, która kilka dni temu przeniosła się do ATT, trafiając między innymi pod jego właśnie skrzydła.

Spodziewam się dużego wzrostu jej umiejętności i myślę, że zobaczymy duży postęp, bo widzimy go już po pierwszym miesiącu treningów.

– powiedział Brown.

Spodziewam się, że za rok będzie na zupełnie innym poziomie.

W Berkucie Arrachionie Olsztyn, gdzie dotychczas trenowała Jędrzejczyk, jej głównym sparingpartnerem był Jakub Wikłacz – natomiast w ATT Polka może trenować z wieloma innymi zawodniczkami – między innymi Amandą Nunes czy Jessicą Aguilar.

To bardziej realistyczne, gdy kobiety sparują z kobietami, jest większa rywalizacja.

– stwierdził trener.

Oczywiście gdy gość walczy z dziewczyną, też jest rywalizacja, ale w głowie cały czas coś im siedzi. Generalnie nie ma to wpływu na Joannę, ale gdy dziewczyna walczy z dziewczyną, jest odrobinę więcej presji. Sparują jakby o miano kobiety alfa w grupie. Obie o to walczą i uważam, że to ważne.

Brown nie ukrywa, że jest pod wielki wrażeniem umiejętności polskiej mistrzyni, która już 12 listopada na gali UFC 205 w Nowym Jorku podejdzie do czwartej obrony pasa mistrzowskiego, mierząc się z Karoliną Kowalkiewicz.

Robi wielkie wrażenie. Ma niesamowitą etykę pracy i cały czas nakłada na siebie presję, aby się rozwijać. Myślę, że to był istotny czynnik jej przeprowadzki.

Nie pozwala sobie na komfort, chce być perfekcyjna i to robi wielkie wrażenie.

Jej stójka jest niesamowita. Moc, jaką dysponuje w 115, powoduje opad szczęki. Podobnie z szybkością jej uderzeń – wyprowadza je naprawdę mocno i bardzo inteligentnie składa kombinacje.

W swoich dotychczasowych pojedynkach pod banderą UFC Jędrzejczyk robiła wszystko, aby utrzymywać walkę na nogach, gdzie jej przewaga nigdy nie podlegała dyskusji. Brown jest przekonany, że na Florydzie Polka rozwinie też inne elementy swojej gry.

Jest najlepszą uderzaczką w tym sporcie, a teraz z grapplingiem i zapasami, jakie mamy w ATT, oraz jej etyką pracy spodziewam się, że zostanie też jedną z najbardziej wszechstronnych zawodniczek.

Może być jednym z największych nazwisk w tym sporcie – jeśli nie największym. Zobaczcie, jak wielka była Ronda – a ona może być o wiele większa.

Jest niesamowicie charyzmatyczna. Uwielbiaj jej podejście i styl. Nie chce być przyjaciółką dla swoich rywalek. Chce postawić tę barierę i wejść im do głowy.

Prawie wyczuwa się ducha ulicznych walk, co powoduje, że chcesz ją oglądać. Czasami ludzie nie chcą oglądać naprzeciwko siebie gości, którzy są dobrymi przyjaciółmi. Nie chcą oglądać ludzi przybijających piątki przed walką. Można to zrobić po, ale ludzie nie chcą tego widzieć w drodze do walki.

Powiązane artykuły

Back to top button