UFC

Miesha Tate: „Intryguje mnie walka z Cris Cyborg”

Przygotowująca się do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego Miesha Tate opowiada o potencjalnej konfrontacji z Cris Cyborg.

Mistrzyni kategorii koguciej Miesha Tate od dawna nie ukrywa, że jest ze wszech miar zainteresowana trzecią konfrontacją z Rondą Rousey, by udowodnić, że potrafi ją pokonać. Jednak wobec niepewnego powrotu Rowdy, która po dotkliwej porażce z Holly Holm na gali UFC 193 w listopadzie ubiegłego roku nadal nie garnie się do oktagonu, Tate spogląda w innym kierunku.

Byłoby naprawdę fajnie zmierzyć się z Cyborg.

– stwierdziła mistrzyni podczas spotkania z mediami.

Sprawdzić, jak to naprawdę wygląda być tam z kimś, kto jest tak silny jak ona… Nie mam problemu z przyznaniem, że od strony fizycznej miałaby przewagę, ale uważam, że mogą być tą, która udowodni, że ma serce, odporność, determinacje i wolę – oraz technikę – aby podołać temu wyzwaniu. Intryguje mnie to. Dałoby mi to wiele satysfakcji.

Mistrzyni kategorii piórkowej Invicty Cris Cyborg w swoim debiutanckim pojedynku pod banderą amerykańskiego giganta szybko ubiła Leslie Smith na gali UFC 198. Walka odbyła się w umownym limicie do 140 funtów. Tate już wcześniej twierdziła, że nie miałaby problemu z zaakceptowaniem walki z Cyborg w catchweighcie, ale – jak przyznaje – może to być problematyczne.

Nie zmieniłam zdania, ale rzecz w tym, że nie wiem, czy mogę walczyć nie o pas, gdy jestem mistrzynią.

– powiedziała Amerykanka, która na gali UFC 200 stanie do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego, mierząc się z Amandą Nunes.

Nie wiem, jak to działa. Nie jestem Conorem McGregorem. On ma tak jakby własne zasady. Nie jestem pewna. Nie miałabym nic przeciwko, ale wydaje mi się, że byłoby lepiej, gdyby to była walka o pas. Jeśli jednak będzie możliwa taka walka, to oczywiście jestem gotowa.

Okazję postanowiła wykorzystać Cyborg, która po tych słowach Tate szybko rzuciła jej uprzejme wyzwanie na Twitterze, proponując nowojorską galę jako termin walki.

Hej, Miesha Tate, jeśli żadna z nas nie będzie walczyć z Rondą Rousey na UFC 205, pozwól mi dać ci ten test, o który prosisz UFC. #mistrzynivsmistrzyni

Do sprawy nie odniosła się jeszcze Amanda Nunes…

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button